Közösen spórolnak Csányi cégei
A hatékonyság növelése érdekében közös beszerzési, értékesítési és irányítási rendszert vezet be a Délhús Rt. és a Pick Rt.
Kovács László, a Délhús elnök-vezérigazgatója és a hétfői Pick-közgyűlést követően a Pick Rt. elnöke azt mondta: céljuk, hogy racionalizálják a költségeket és hatékonyabbá tegyék a működést. Azt remélik, hogy ezzel sikerül a Pick veszteségét csökkenteni, az elveszett piacokat visszaszerezni és a társaság imázsát visszaállítani.
Az átvizsgálás után szorosabb együttműködést terveznek a Pickkel, a hosszú távú cél pedig további részesedést szerezni a cégben, többségi tulajdonossá válni - tette hozzá.
A Délhús tavalyi árbevétele 28,5 milliárd forint volt, amelyet az idén 35 milliárd forintra terveznek növelni. A Pick idei árbevételéről csak annyit mondott el a vezérigazgató, hogy a 2004-eshez képest csökken. Kovács László a társaságok eredményességéről nem kívánt részleteket közölni, azt azonban elmondta, hogy a Délhús nyereséget termelt az elmúlt évben.
A Pick közgyűlése hétfőn visszahívta az igazgatóságot és a felügyelő bizottság tagjait. Az új igazgatóság elnöke Kovács László, helyettese Fülöp Attila lett. A testület további két tagja Ámann Gábor és Koleszár István.
A Délhús márciusban vásárolt meg 31,21 százalékos részesedést a Pickben az Arago Holdingtól, ami 32,16 százalékos szavazati jogot biztosít a Csányi Sándor OTP-elnök közvetett érdekeltségébe tartozó Délhús számára.
A tranzakcióról akkor kiadott közlemény szerint a Pick főtulajdonosa, az Arago március 16-án megvásárolta az R-KO-N Kft. 25,75 százalékos Pick-részesedését. Ez alapján az Arago tulajdona 94,97 százalékra, szavazati aránya pedig 97,85 százalékra nőtt a Pick Rt.-ben.
Az Arago ugyancsak március 16-án értékesítette a Délhús részére a 31,21 százalékos üzletrészt. Az Arago közvetlen tulajdona így 63,76 százalékra, szavazati aránya 65,69 százalékra csökkent a Pickben.
A Pick a tavalyi évet konszolidáltan 5,08 milliárd forint adózás előtti veszteséggel zárta, szemben az egy évvel korábbi 346 millió forint veszteséggel, miközben a nettó árbevétel 8 százalékkal 50,04 milliárd forintra nőtt.
A 3,27 milliárd forint jegyzett tőkéjű társaság saját tőkéje a múlt év végén 8,82 milliárd forintot tett ki, míg egy évvel korábban még 14,34 milliárd forint volt. A hosszúlejáratú kötelezettségek tavaly egy év alatt 48,5 százalékkal 8,19 milliárd forintra estek vissza, míg a rövidlejáratúak 14,3 százalékkal 7,78 milliárd forintra emelkedtek.