Milyen hatással lesz a választás a tőzsdére?
Piaci elemzők szerint kivárás vagy gyengülés valószínű hétfőn a Budapesti Értéktőzsdén elsősorban a héten megjelenő fontos makrogazdasági adatok miatt, a választás első fordulójának eredménye kevésbé meghatározó a részvénypiac mozgására.
Sarkadi Szabó Kornél, a Raiffeisen Bank elemzője szerint a választás érdemben nem határozza meg a tőzsde irányát, viszont fölerősíthet bármilyen mozgást. A meghatározó továbbra is a régió piacainak viselkedése lesz - mondta az elemző. Fokozhatja ugyanakkor a bizonytalanságot a délután tőzsdezárás után megjelenő márciusi államháztartási adat, ami egyes vélemények szerint magasabb lesz a korábban jelzettnél - tette hozzá.
Mindez, hozzászámítva a külföldi tőzsdeindexek csökkenését, továbbá azt hogy a régiós tőzsdék lokális csúcson vannak, az elemző szerint kivárást vagy korrekciót vetít előre, de nem zárható ki egy komolyabb profit realizálás sem.
Deák Balázs, a CIB Bank elemzője szerint az első választási forduló után kialakult kiélezett helyzet kivárásra ösztönzi a befektetőket, és inkább a héten megjelenő fontos makrogazdasági adatok befolyásolják majd a tőzsdét.
Van véleménye? |
Mondja el a hvg.hu fórumán! |
A BUX 121,57 pontos, 0,52 százalékos emelkedéssel, 23.560,85 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 26,1 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz viszonyítva.
A Mol részvényeivel csaknem 17 milliárd forint értékben kereskedtek, árfolyamuk 280 forinttal, 1,2 százalékkal 23.880 forintra emelkedett. Az OTP 34 forinttal, 0,5 százalékkal 7.579 forintra erősödött. A Magyar Telekom árfolyama 17 forinttal, 1,8 százalékkal 960 forintra nőtt. A Richter részvények ára 185 forinttal, 0,4 százalékkal 45.295 forintra csökkent.