Tízezer dolláros fődíj és világkarrier a tét a Google versenyén

1 perc

2006.08.17. 10:24

Már lehet regisztrálni Google Code Jam 2006 című globális programozóversenyére. Az internet óriáscége által évente ismétlődő rendezvényén résztvevőknek feladatok sorozatával kell megküzdeniük, ahol számítástechnikai ismereteiket és kreativitásukat egyaránt hasznosítaniuk kell.

Marek Cygan, a
Google Jam tavalyi
győztese. Tehetség
keresés
© Google
„A Google Code Jam egy hihetetlen lehetőség a világ legtehetségesebb és legfürgébb számítógép zsenijeinek, hogy találkozzanak és nemzetközi küzdőtéren mérjék össze erejüket" – mondta Alan Eustace, a Google mérnöki üzletágának alelnöke.

A legjobb száz versenyzőt New Yorkaba hívja döntőre a Google. Először tartják itt a Code Jam döntőjét. Craig Nevill-Manning, a Google new yorki Mérnöki Tervezőirodájának igazgatója szerint ez egy rendkívüli lehetőség, hogy a legjobb progamozóknak bemutassák a manhattani tervezőirodájukat és azt a széleskörű tapasztalatot, amelyet a a mérnökök a Google-nál megszerezhetnek. Az igazgató bíztatja a versenyzőket, hogyha ha végig tudják csinálni a Code Jam-et, bárhol érvényesülhetnek.

A Google az utazás költségein felül 155 ezer dollár összértékben oszt ki nyereményeket. A fődíj 10 ezer dollár, a 2-10. helyezettek fejenként 5 ezer dollárt, a 11-25. helyezettek fejenként 2500 dollárt, a 26-50. helyezettek 1000 dollárt, míg az 51-100. helyezettek 750 dollárt kapnak. A Code Jam-re való regisztráció szeptember 5-én, a selejtezők kezdőnapján zárul.

Tavaly 32 országból több mint 14500-an jelentkeztek, hogy részt vegyenek a versenyen. A fődíjat a Lengyelországból nevező Marek Cygan nyerte el. A Google Code Jam-et a TopCoderR támogatja, amely vezető szerepet játszik az online programozóversenyek, képességi felmérések és kompetitív szoftverfejlesztés területén.

HVG-könyv: Keress!
Hogyan alakítja át kultúránkat, üzleti életünket a Google és az internetes keresés? A Wired alapító szerkesztőjének könyve egy, az életünket megváltoztató technológiáról: a keresőkről. Mit jelent mindennapjainkban az állandóan rendelkezésre álló, végtelen információmennyiség? Milyen hatással lehetnek a keresők életstílusunkra? Milyen kulturális következtetéseket lehet levonni a keresőmotorokba naponta tízezerszámra beírt keresésekből? Rendelje meg a HVG Keress! című könyvét itt!