Képsorozat a tüntetésről elvezetett demonstrálóról
Az AP hírügynökség legfrissebb fotói a szerdai tüntetésről elvezetett férfiről.
© AP |
© AP |
© AP |
Az AP hírügynökség legfrissebb fotói a szerdai tüntetésről elvezetett férfiről.
© AP |
© AP |
© AP |
Az adó- és járulékfizetés megtagadására szólított fel mindenkit Toroczkai László, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) elnöke szerdán a Kossuth téri tüntetésen.
Az elmúlt napok történései következtében óvatosabbak lettek az üzlettulajdonosok, és a szokásosnál hamarabb, már most bezártak a józsefvárosi szórakozóhelyek. Az előrelátó autótulajdonosok nem a házaiknál parkolnak, hanem távolabb.
Bombariadót rendeltek el szerda este a Magyar Televízió Szabadság téri székházában. Egy ismeretlen férfi 20 órakor felhívta a tűzoltóság ingyenesen hívható 105-ös telefonszámát és közölte, hogy éjfélkor felrobbantja az épületet.
„Az 1995-ös magyar stabilizációs program előkészítésének és végrehajtásának objektív szakmai elemzése, erényeinek és hiányosságainak feltárása és értékelése, tapasztalatainak felhasználása ma még hiányzik, és a mai magyar politikai légkörben egyelőre lehetetlen” – írja visszatekintésében Békesi László, a Horn-kormány első pénzügyminisztere, aki a miniszterelnökkel való hadakozás kilátástalanságába belefáradva 1995. január 29-én bejelentette lemondását. A harminc éve, 1995. március 12-én bejelentett stabilizációs programról a Magyar Nemzeti Bank elnökének, Surányi Györgynek és Bokros Lajosnak, a Békesi Lászlót váltó pénzügyminiszternek a visszatekintését közöltük. Békesi László az 1994. május 11-től 1995. február 28-ig terjedő időszak fejleményeit tekinti át. Memoárját szerkesztve, minimális rövidítésekkel tesszük közzé.
Csöbörből vödörbe kerültek a budapesti repülőtéren dolgozók: úgy érzik, hogy az előző években sem kényeztették el őket, de az állami tulajdonos fukarsága még a magánbefektetőén is túltesz.
Ha majd Romániában és Bulgáriában is győznek a békepárti pártok, akkor nem leszünk a sor végén, ahol most sem vagyunk, addig meg guggolva is kibírjuk, némi buzizással elzakatolunk szeptemberig, azt meg ne firtassák a Soros tervén munkálkodó sajtómunkások, hogy hova lett Ruszin-Szendi Romulusz leszívott zsírja, mert a miniszterelnökúrnak igenis jól áll.
Az Európai Parlamentben ma már a Fidesszel egy frakcióban ülő szélsőjobboldali Osztrák Szabadságpárt első sikerkorszakában lett pénzügyminiszter és egy ingatlanpanama főszereplője Karl-Heinz Grasser. Az ügy végére csak a minap tett pontot jogerős ítélet, Grasser négy év letöltendő börtönbüntetést kapott.
A büntetőintézkedéssel sújtott számlák, ingatlanok és ingóságok egy része később mentesítést kapott a korlátozás alól – tudta meg a HVG.
Két hét alatt csak a belga főváros egyik negyedében, Anderlechtben hét fegyveres leszámolás történt. „Olyan, mintha a Vadnyugaton élnénk” – mondják a helyiek. Ropognak a fegyverek Szeretettel külföldről sorozatunk legújabb, brüsszeli cikkében.