Hirdetési forradalmat indíthat a kólarobbantó fiatalok kisfilmje

1 perc

2006.11.07. 11:42

Pénzzé tette ötletét a Cola Light-ba dobott Mentos cukorka nyomán gejzírt gyártó két amerikai sufnitudós.

Kólaszökőkút

További videók az üdítő és a cukorka különös elegyéről a városi legendák eredetét kutató urbanlegends.hu-n

Bizonyára sokan ismerik már az interneten terjedő, Cola Lightba dobott Mentos cukorkák nyomán fellövellő szökőkutakról készült videó kísérleteket. A két ötletgazda Fritz Grobe és Stephen Voltz most előrukkolt a folytatással, méghozzá a Google új videó szolgáltatásán, a Sponsored Video oldalon téve közzé „művüket”.

A felvétel önmagában kevéssé érdekes, lévén az üdítőitalos flakonba dobott mentolos cukorka alapötletére szökőkút-láncreakciót készítettek, az azonban már annál inkább figyelemfelkeltő, hogy a videó mellett olyan hirdetők linkjeivel van tele az oldal, mint a mentos.com és a coke.com. Emellett számos olyan vélemény is helyet kapott az oldalon, melyek például arra bíztatnak, hogy induljanak minél többen a Coca-Cola által szponzorált versenyen, melynek célja, hogy a lehető elszálltabb videókat küldjenek be a résztvevők a cukorka és a kóla reakciójára alapozva.

A Google tehát újabb megoldást kínál az online videók népszerűségét kihasználó internetes reklámozásra, illetve az ezekből szerezhető profit maximálására. Grobe és Voltz az első kólás-mentosos videóból 35 ezer dollárt keresett a Revver nevű YouTube klónon keresztül, mely a videó lejátszását követően rövid reklámot sugároz, melynek bevételein a videó késztője és az oldal fenntartója fele-fele arányban osztozik. A két fiatalember és a Google megállapodásának részletei még nem ismertek.

Ellentétben az internetes hirdetési forradalmat elindító Google AdSense-zel, ahol kifejezetten a kis látogatottságú oldalakra lehet optimalizálni hirdetési csomagokat, a videó szponzorálás a nagyban utazó tartalomszolgáltatóknak lett kitalálva, legalább 1000 órányi videoanyaggal vagy egyéb tartalommal.

A kérdés csak az, vajon a szponzorált filmek megütik-e „ingyenes”, lelkesedés alkotta elődeik minőségét.