Vizitdíj-automatát fejlesztett a Minor

2 perc

2007.02.01. 09:26

Mozgáskorlátozottak számára is használható, teljes körű szolgáltatást nyújtó vizitdíj-automatával lép piacra a MINOR Rendszerház Zrt. Majd egy évtizedes – információs terminálokat fejlesztő és üzemeltető – tapasztalatainak birtokában egészségügyi intézmények és háziorvosok részére ügyfélirányítást is végző berendezést fejlesztett ki a kioszkok vezető hazai megoldásszállítója.

A DigiMed látványterve
A DigiMed nevű, versenyképes áron forgalomba kerülő és betegirányítóval ellátott MINOR-automaták megvásárlásához pályázati úton a maximális összegű – 300 ezer forint – támogatást igényelhetik február 16-áig azok, akik telepítik a törvényben előírt egészségügyi hozzájáruláshoz kapcsolódó berendezést.
 
2006 végén, a vizitdíjra vonatkozó törvényi szabályozás születésekor kezdte meg a MINOR Zrt. a vizitdíj-automaták tervezését. Az Európai Parlament számára készült, hasonló kivitelezésű kioszkját továbbfejlesztve, az egészségügyi intézmények igényeihez maximálisan illeszkedő, egyedi fejlesztésű terméket hozott létre a vállalat. Az ISO 9001 minősítésű munkafolyamatok során készülő vizitdíj-automatát intézmények és háziorvosok számára egyaránt, testre szabott kivitelben fejleszti, forgalmazza és teljes körűen üzemelteti a MINOR. Az Európai Uniós kívánalmaknak megfelelően a terminált mozgáskorlátozott betegek is egyszerűen használhatják.
 
A cég 8 éve piacvezető a hazai információs kioszkok gyártói között: több száz – pl. közigazgatási egységekbe, okmányirodákba, önkormányzatokhoz – telepített terminálja könnyíti meg mindennapi ügyeink intézését. Hazánk meghatározó informatikai szolgáltató cégének termékei vezetőnek számítanak az ügyfél- és betegirányító rendszerek piacán is, kiemelt egészségügyi referenciái közé tartozik pl. a Pécsi Gyermekklinika és a Svábhegyi Gyermekgyógyintézet, valamint az Országos Egészségbiztosítási Pénztár.
 
Versenyképes áron, már 1 050 000 forinttól elérhető a berendezés, és ezt a kedvező árszintet az opcionálisan választható kiegészítők csak kis mértékben befolyásolják. Az automaták teljes körű üzemeltetésének egyik elemeként – a várható, nagyszámú igényeknek megfelelve – a MINOR módot ad a kioszkok bérlésére is. Ebben a konstrukcióban lehetőség nyílik a teljes – akár a pénzkezelést (kazetták cseréje, pénz szállítása és feldolgozása) is tartalmazó – üzemeltetést és eszközbérlést is magában foglaló üzemeltetési díj vizitdíjból történő kiegyenlítésére. További jó hír egészségügyi intézményeknek és háziorvosoknak egyaránt: ha a MINOR megoldását, azaz a betegirányítóval ellátott konstrukciót választják, akkor maximális, azaz 300 ezer forintos támogatást igényelhetnek február 16-ig az Egészségügyi Minisztériumtól. A pályázat ezután is – egészen április 30-ig – beadható, de ebben az esetben már (kb. 50 ezer forinttal) kevesebb összeg igényelhető.
 
A teljes körű szolgáltatást nyújtó, bérelhető, többnyelvű automata ügyfélirányítóval kombinált: a tajkártya kódjának leolvasása után a páciens a vizitdíj kifizetésével a bizonylat mellé sorszámot is kap, majd az összes egészségügyi szoftverhez való illeszkedés révén bekerül a betegirányító rendszerbe, ahol az automatikusan a megfelelő szakrendelésre irányítja őt. A rendszer lehívja a beteg kórlapját is, így az orvos már előre be tudja azonosítani, ki érkezik hozzá.
 
A háziorvosoknak külön csomagot kínál a MINOR: a számukra kifejlesztett egyszerűbb és jutányosabb árú automaták mellé a piacon elérhető, egyik legfejlettebb – mintegy 1000 háziorvos által már használt, webről frissíthető – háziorvosi rendszer is megrendelhető, ugyancsak kedvező havidíj fizetése mellett.
 
A piacon tapasztalható felkészülési állapotnak megfelelően, a szabályozással kapcsolatos változásokra is készen állva a MINOR-automatákba bármilyen új technológia (webkamera, azonosító eszközök, stb.) integrálható: pl. a tervek szerint a jövőben a kioszknál euróban és dollárban is fizethetik vizitdíjukat a külföldiek, de az egyedi igények szerint a skála tovább bővíthető.