Növekszik a nők aránya az újságírók között
Európában az újságíróként dolgozó hölgyek aránya elérte a 47, Oroszországban a 80 százalékot is. Ennek ellenére sokszor akár 20 százalékkal kevesebb fizetést kapnak ugyanazért a munkáért mint az urak.
Európában az újságíróként dolgozó hölgyek aránya elérte a 47, Oroszországban a 80 százalékot is. Ennek ellenére sokszor akár 20 százalékkal kevesebb fizetést kapnak ugyanazért a munkáért mint az urak.
A tavalyi volt az egyik legvéresebb év az újságírók számára - derül ki több nemzetközi civil szervezet jelentéséből.
A hvg.hu médiabloggerének heti szemléjét olvashatják.
Kempf Zita Mi lesz az öregekkel? című cikke az önmagukat ellátni képtelen, életük végét kórházban töltő idősekről, hozzátartozóikról és ezáltal a magyar egészségügy egyik súlyosbodó problémájáról szól. Kempf Zita második alkalommal kapta meg a Minőségi Újságírásért-díjat.
A szolidaritási járulékként beszedett 360 milliárd forintból csöpögtetnek most vissza felesleges dolgokra, amelyek nem revitalizálják a falut – állítja a Magyar Önkormányzatok Szövetségének elnöke.
Olyan forradalom zajlik az egészségügyben, melynek élén nem orvosok és ápolók állnak, hanem egyesek és nullák. A mesterséges intelligencia az egészséges életet kínálja – eltarthat-e 140 évig? És pontosan milyen áttörések várhatók a daganatos és szívbetegbetegségek, a demencia, az egyénre szabott kezelések és az immunrendszer brutális felturbózása terén?
Ferenc pápa halálával májusban ismét összeül a pápaválasztó gyűlés, a konklávé, ezzel együtt pedig újra találkozhatunk pár furcsa szokással. Például, hogy bezárják a bíborosokat – csaknem 800 évet kell visszamenni történelemben, hogy megértsük, miért van erre szükség. Vannak olyan szokások is, amelyek eltűntek. Az egyik ilyet possesso néven emlegették, és volt olyan pápa, aki belehalt.
Rendhagyó online interaktív 3D-s kiállítótérben láthatjuk a magyar leszbikus közösség küzdelmeinek történetét.
Az amerikai film nagyon átalakult az utóbbi évtizedekben. Észrevette, hogy egyre kevesebb a pozitív hős? Megmutatjuk, miért volt kellemes a mozi a világháború után, és hogyan tűnt el a határ a hazugság és a valóság közül. Földes András az amerikai film meglepő evolúciójáról.
Lázár János és a magyar társadalom fele-kétharmada régóta halálbüntetés-párti, de a miniszter újabban gyakran emlegeti ezt. Pedig most sincs realitása a halálbüntetés visszaállításának, ahogy 2002-ben sem volt, amikor Orbán Viktor vetette fel. Magyarországon utoljára 1988-ban akasztottak, de a világ sok országában most is népszerű a kivégzés, főleg Kínában és a Közel-Kelet országaiban.