Moszkva: bűnösnek találták a 48-szoros gyilkost

1 perc

2007.10.24. 13:08

Életfogytiglani szigorított büntetőtábort kért az ügyész a bitcai mániákus perében.

Negyvennyolc rendbeli gyilkosságban és három gyilkossági kísérletben egyhangúlag bűnösnek találta egy moszkvai esküdtszék Alekszandr Picsuskint, a bitcai mániákus néven hírhedtté vált sorozatgyilkost szerdán, s az ügyész szigorított büntetőtáborban letöltendő életfogytiglani szabadságvesztés kiszabását kérte rá, illetve - tekintettel a súlyosbító körülményekre - indítványozta, hogy Picsuskin az első 15 évet börtönben töltse. Indítványát az ügyész a vádlott bűntetteinek különösen súlyos voltával, valamint személyiségjegyeivel indokolta.  

Az esküdtek alig két és fél órás tanácskozás után azt is egyhangúlag állapították meg, hogy a vádlott nem érdemel könyörületet. Ez azzal jár, hogy a lehető legnagyobb büntetést - életfogytiglani szabadságvesztést - szabhatja ki rá a bíró. Mielőtt az elküdtek visszavonultak tanácskozni, az ügyész arra szólította fel őket, hogy mind a 48 gyilkosságban minősítsék bűnösnek Picsuskint, a védő viszont kérte, hogy 18 ügyben mentsék fel, mivel azokról nem hozott fel elég meggyőző bizonyítékokat az ügyészség.

Picsuskint eredetileg 49 gyilkosság és három gyilkossági kísérlet vádjával állították bíróság elé, de ő egy esetet kitartóan tagadott, ezért az ügyészség azt a vádat elejtette. Ezzel szemben a sorozatgyilkos azt hangoztatta a tárgyalás során, hogy még további 11 gyilkosságról kész vallomást tenni, de a bíró figyelmeztette, hogy a bíróságon csakis az ügyészség által felhozott vádakról folyik a tárgyalás. 

Alekszandr Picsuskin első ízben 1992-ben ölt, de a legtöbb gyilkosságát 2005-2006-ban követte el. Rendszerint azzal csábította a Moszkva déli részén lévő bitcai parkerdőbe áldozatait - akik közül többet ismert is -, hogy ott egy kimúlt kutyáról akar megemlékezni. Áldozatai többnyire férfiak voltak, négy nőt vitt el a parkerdőbe, de közülük egy el tudott menekülni.    

A bíró az esküdteket visszavonulásuk előtt felvilágosította kötelességeikről, majd miután meghozták döntésüket, elbocsátotta őket azzal, hogy munkájuk véget ért, s a tárgyaláson a továbbiakban hallgatóként vehetnek részt. Ítéletet később hirdetnek az ügyben.