Képek a reggeli Erzsébet hídi eseményekről
Kilenc óra után néhány perccel leszorították a rendőrök a tüntetőket és az újságírókat az Erzsébet-hídról, amelynek forgalmát pénteken néhány száz tüntető próbálta megbénítani. Nézze meg képeinket!
Kilenc óra után néhány perccel leszorították a rendőrök a tüntetőket és az újságírókat az Erzsébet-hídról, amelynek forgalmát pénteken néhány száz tüntető próbálta megbénítani. Nézze meg képeinket!
Engedély nélküli tüntetések zavarták meg pénteken reggel nyolc órától Budapest több pontján a forgalmat, összesen hat-hétszáz ember az Erzsébet-híd és a Lánchíd forgalmát próbálta leállítani, valamint hosszabb-rövidebb időre megbénították a közlekedést a Kossuth Lajos utcában, az Astoriánál és Blaha Lujza téren, a Duna budai oldalán a Döbrentei térnél és a rakparton. A rendőrök azóta 72 embert előállítottak, újabb akcióra számítanak. A tüntetők úgy tartják, kevesen vannak egy újabb blokádkísérlethez.
A legnagyobb amerikai techcégek vezetői kérik Donald Trumpot, hogy helyezze nyomás alá az EU-t, ne legyenek olyan szigorúak az európai szabályok. Az EU-polgárok adatainak védelme és a piactorzítás elleni szabályok dollármilliárdokban mérhető kárt okoznak a nagy techcégeknek, és most jön csak a próbálkozás, megszerezhetik-e ingyen az adatainkat, hogy azzal fejlesszék a mesterséges intelligenciát.
Két fiatalember vezet egy új ingatlanos céget.
Nem kizárólag hátrányai vannak a napelemekkel termelt áram bruttó elszámolásának, mellette is szólnak érvek. A külföldi példák alapján – komplex ösztönzőrendszerrel – így is vonzó befektetés maradhat a nap erejének munkába fogása.
Bár a második világháború utáni Albániára szokás egy ultrasztálinista módon kommunista államként gondolni, ám a valóságban az országot egy marxista mázzal leöntött, nagyon is nacionalista eszmeiség égisze alatt vezették. Csaplár-Degovics Krisztiánnal, a HUN-REN BTK Történettudományi intézet Délkelet-Európa Története Osztályának vezetőjével beszélgettünk.
Trump intézkedéseit, a németországi helyzetet és a volt lengyel kormánypárt kavarásait is elemzik a világlapok. Válogatásunk.
Gyerekek voltak, amikor haláltáborokba, gettókba vitték őket, a legidősebb interjúalanyunk ma már elmúlt 99 éves. Négy túlélő visszaemlékezéseiből nem csak a a Holokauszt borzalmai, és az akkori Magyarország hangulata rajzolódik ki. A lágerből meneküléshez, a túléléshez szinte csodák kellettek, és nem mindig az erő volt, ami segített. Csányi Nikolett és Földes András videója.