Sarkozy felesége nem értékeli Berlusconi humorát

2 perc

2008.11.09. 15:42

A francia államfő olasz származású felesége, Carla Bruni-Sarkozy egy vasárnap megjelent interjúban nemtetszését fejezte ki amiatt, hogy Silvio Berlusconi olasz miniszterelnök "napbarnítottnak" nevezte Barack Obama megválasztott amerikai elnököt, és hozzátette: örül, hogy francia állampolgár.

Nem tipikus elnöki pár
A baloldali elkötelezettségéről ismert topmodellből lett énekesnő-elnökné az amerikai elnökválasztás eredményét "óriási örömnek" tartja önmaga és "mindazok számára, akik szeretik Amerikát".

"Tudom, hogy mennyire tele vagyunk reménnyel és várakozással. De amikor azt hallom, hogy Silvio Berlusconi félvállról veszi az egészet és azon viccelődik, hogy Obama napbarnított, hát ez elég fura érzést okoz" - jelentette ki a Le Journal du Dimanche című vasárnapi lapnak adott interjúban az olaszországi születésű francia first lady. "Írhatjuk a humor számlájára, de azért most nagyon örülök, hogy felvettem a francia állampolgárságot" - tette hozzá.

Berlusconi csütörtöki moszkvai látogatásán jelentette ki, hogy a megválasztott amerikai elnök "fiatal, jóképű és napbarnított", minden eséllyel jól együtt tud majd működni az orosz elnökkel. Az ellenzéki bírálatokra reagálva - amelyek otrombának és szerencsétlennek minősítették az olasz miniszterelnök szavait - Berlusconi azt állította, hogy a megjegyzést bóknak szánta, majd hozzátette: az olasz baloldalnak egyáltalán nincs humorérzéke.

Az interjúban Carla Bruni-Sarkozy azt a kérdést is feltette: hogyan lehetséges, hogy a sokszínű francia társadalom ellenére a parlamentben és a politikai elitben - szemben a zene és a divat világával - csak fehérbőrűek és idősek töltenek be vezető posztokat. Szerinte ez csak pszichológia és bénító megszokás kérdése, amelynek legyőzésében annak a társadalomnak kell az elitet segítenie, amely sokkal érettebb a változásra, mint maguk a politikusok. Ehhez Obama megválasztása adhat lendületet a francia politikai pártoknak - véli a first lady.   

Carla Bruni-Sarkozy "egykori külföldiként" és az "államfő feleségeként" is azt gondolja, hogy "Franciaország nyitott ország": "A férjem nem Obama. De a franciák egy magyar bevándorló fiára szavaztak, akinek édesapja akcentussal beszél franciául, akinek édesanyja zsidó származású, és ő mindig is egy olyan franciáknak vallotta magát, aki egy kicsit máshonnan jön. Ő sem hasonlít a hagyományos francia elitbeliekre, és én sem vagyok kifejezetten first lady típus. Egy olasznak született művész vagyok" - vallja az énekesnő-elnökné.