BUX: 1,54 százalékos csökkenéssel nyitott
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 184,14 pontos csökkenéssel, 11 797,12 ponton nyitott szerdán.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 184,14 pontos csökkenéssel, 11 797,12 ponton nyitott szerdán.
Londoni értékforgalmazók szerint a nyugat-európai részvénypiacok szerdán eséssel kezdhetnek. A befektetők az előző két nap nyeresége után figyelmüket több amerikai makrogazdasági adat kiértékelésére irányítják.
A piacok lassan lenyugodnak, a piaci mozgások kevésbé szélsőségesek. A recessziós félelmek azonban még nem tűntek el nyomtalanul, ami miatt újabb és újabb hullámok alakulnak ki. Mire figyeljünk ezen a héten?
Az európai nacionalisták felismerték, hogy az új republikánusok nem imperialisták, akik gyarmatosítani kívánják az öreg kontinenst – írja a szerző, aki magát is jobboldalinak tartja.
Míg zajlik a vita, hogy a kormány végre rendbe rakja vagy éppen romba dönti a közösségi közlekedést, Tiborcz István érdekeltsége az állami tulajdonból megszerzett vasúti fuvarozócég után egy olyan buszos vállalkozásba is bevásárolta magát, amelynek Lázár János reformjai nyithatnak most új piacot.
„A divat lett az én forradalmam” – idézi fel pályáját az ősi arisztokrata családból származó Jean-Charles de Castelbajac divattervező, képzőművész. Az első miseruhákat börtönkörnyezetbe tervezte, a legutóbbiakat a Notre-Dame újranyitására. Dolgozott a Sex Pistolsszal, Rihannával, a festő Jean-Michel Basquiat-val, a reklámfotós Oliviero Toscanival – de saját stílusából semmi áron nem engedett. HVG-portré.
A Biblia show bemutatója május 9-én lesz Down-szindrómás értelmi sérült művészek előadásában.
A kormányfő állatorvostan-hallgatókat használt arra, hogy tisztára mossa magát a nyilvánosság előtt, történész tanácsadója pedig alpári módon ment neki az akadémikusoknak. A tudományos intézmények azzal néznek szembe, hogy a kormány az önállóság maradványaitól is megfosztja őket.
A szerb, magyar és grúz középpolgárság a korrupt elittől szenved, azonban a tömegmozgalmak kevésnek bizonyulnak a változáshoz, amíg az EU asszisztál a „stabilokráciához” – írja Oliver Jens Schmitt történész. Miért érdekes a Tisza Párt felbukkanása?