Izrael kontra Hamász - óráról-órára
Azonnali tűzszünetet hirdetett január 18-án a Hamász palesztin iszlamista szervezet gázai övezetbeli fegyveres szövetségeseivel, és egy hetet adott Izraelnek, hogy kivonja csapatait a területről.
A kormányhoz közel álló ismert filmművészek egyike váltotta az eddigi tulajdonost abban a projektcégben, amely a tatárjárásról szóló filmet, az 1242 – A Nyugat kapujában című produkciót gyártja.
Több nemzedék közös tapasztalata, hogy nehezebb dolga van a lakásszerzéssel, mint a szüleik korosztályának volt. A tulajdonosok ugyan elégedettebbek, mint a bérlők, de az ingatlanok drágulásának még előbbiek sem örülnek.
Az archeogenetika támpontot ad az ősök eredetének felkutatásában, és mint Rácz Zsófia régész elmondja, bizonyítékkal szolgál arra, hogy a hunok kapcsolatba hozhatók a Hsziungnu Birodalom elitjével. Mindkét hun birodalomra igaz, hogy nem kizárólag erőből terjeszkedtek, hanem ügyes sztyeppei diplomáciával is. Rácz és kutatótársai több genetikai kapcsolódási pontot találtak a Kárpát-medence és Mongólia között húzódó térségben. De vajon elárulja a genetika, hova tűntek a hunok?
A villamosmérnök, akinek hetvenévesen gyökeresen megváltozott az élete. Egy stockfotós készített róla felvételeket, amelyekből kényszeredettnek tűnő mosolya nyomán Hide the Pain Harold megjelöléssel világszerte ismert mémek születtek. Tele a naptára. Reklámoz kakaós italt és harisnyát, fellépései vannak Kőszegtől Bogotáig. HVG-portré.
Az izraeli miniszterelnök budapesti látogatásával foglalkozott több európai lap.
Katonákkal őrzött faluk, munkahelyükön ragadt tömegek, borzalmas „kézmosodák” jellemezték a hatvanas évek nagy járványát, amely anyagilag is hatalmas veszteség volt az ágazatnak. És persze már akkor is az volt a nagy kérdés: nyitva lehet-e a kocsma?