Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Westernfilmeket lehetett volna forgatni a lélegeztetőgépek beszerzéséről, és nem sokkal különbözik a helyzet az oltásoknál sem – állítja Szijjártó Péter, aki még mindig keresi a lehetőségeket, hogy rövid időn belül új vakcinákat szerezzenek be. Azt mondja, keleti irányban vannak még olyan oltások, amik jó fázisban vannak, és nyárra megfelelő mennyiség lesz.
A külügyminiszter úgy véli, nem csökkent Magyarország és a Fidesz mozgástere azzal, hogy a párt képviselői távoztak az Európai Néppárt frakciójából. Ellenkezőleg, azzal érvelt, hogy a tagságnak soha semmifajta szerepe nem volt az ország érdekérvényesítő képességében. Amúgy szerinte a kilépésükből azért lett balhé, mert a Fidesz egy ikonikus párt az európai jobboldalon.
Beszélt arról is, van-e összefüggés a nyári jachtozása és a között, hogy a vagyonnyilatkozata szerint kevesebb készpénze maradt az év végére. Mindenesetre, azt mondta: nem érezte kényelmetlenül magát Szíjj László hajójának fedélzetén.
Bihari Ádám felvetésére szóba került az is, milyen szerepe volt a titkosszolgálatnak a lélegeztetőgépek és az oltások beszerzésénél, milyen óvintézkedések vannak a minisztériumban, és kiderült az is, miért kell a feleségének rendszeresen felhívni az államtitkárát.