Hatalmas sikerrel zajlik Lázár János építési és közlekedési minisztersége. Mind a kettőben nagyon jó, mindent nagyon jól megold, állapítja meg Ceglédi Zoltán, aki néhány példát gyűjtött csokorba, hogy bemutassa a lázári diadalmenetet. Szóba kerül a 21-es főút zenélő szakasza, amit be kellett fásítani, mert zavarja az ottlakókat, ám a végeredményt látva nem lehet teljes a lőrinciek öröme. Hallhatjuk, hogyan halad át a Szegedre tervezett harmadik Tisza-híd nyomvonala az egyetem hőközpontján és további épületeken. És persze nem maradhat ki a bombasláger, a MÁV működése.
A Tisza Párt megjelenése és sikere csak úgy érthető meg, ha látjuk, hogyan vált domináns párttá a Fidesz, és mit tanult az MSZP-től – írja a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója. Vélemény.
Őrültség volt Emmanuel Macron részéről júliusban idő előtt választásokat meghirdetni, írja a Financial Times. A Die Welt szerint az, hogy merre fordul a francia politika, a jobb- és baloldali populistáktól függ. Marine Le Pen hatalomra tör, írja a Bloomberg elemzője. Donald Trump ellentmondásos gazdaságpolitikai elképzeléseiről ír a Wall Street Journal. Ellenfelei helytelenül reagáltak Trump győzelmére, írja a Project Syndicate elemzője. A grúziai tömegmegmozdulásokról ír a Guardian és a Die Presse. A dél-koreai eseményeket elemzi a Washington Post. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.
Senki sem tudta volna elképzelni, hogy az október 7-i támadás ennyire súlyosan visszaüthet Amerika ellenségeire, ám ettől a térség még továbbra is veszélyes marad, írja véleménycikkében a Bloomberg publicistája.
Túl kevés se jó, de a sok is megárt: a tudósok most kezdik újraértékelni, miképpen érdemes adagolni a fluoridot a fogak védelmére. Szülők figyelmébe: a gyerek tényleg ne nyelje le a fogkrémet!