Tilla értő és szenvedélyes kalauzolása mellett ezúttal három színész mesél magánéletről és színházról egy könnyed, játékos talkshow keretében. Az őszinte beszélgetésben szóba kerül Elek Ferenc testsúlyától kezdve a színész ritka katarzisáig sok minden.
Tényleg elkerülhetetlen, hogy a politika beszűrődjön a színpadra? Másképp játszanak, ha "fontos ember" ül a nézőtéren? Mit tud kezdeni a színész azzal, ha meg kell úsztatnia egy mondatot fekete levesben, vagy úgy kell egy szerepet játszani, mintha krumpli lenne? Jól érzi-e magát Elek Ferenc a táncos darabokban, és miként lehet viszonyulni ahhoz, hogy egy darabban kislányszereplőként pátyolgatott gyereket néhány évvel később "nyalni-falni" kell a színpadon egy szerelmi jelenetben?
Közben természetesen a Katona legismertebb előadásairól is előkerül jó pár kulisszák mögötti sztori: Illaberek, Mizantróp, Top dogs, Bádogdob, Nóra és a Poppea megkoronázása.
A Katona József Színház és a HVG közös videósorozatának első részében Jordán Adél, Mészáros Béla, Rezes Judit és Takátsy Péter elevenítették fel meghatározó személyes emlékeiket – a színpadon innen és túlról, szerelmekről, szorongásokról, sikerekről.
A mostani, 2. epizódban tehát Elek Ferenc, Ónodi Eszter, Rajkai Zoltán a szereplők: