Financial Times-elemző: Trump egyszerre politikai zseni és idióta
Az amerikai elnök és követői új és veszélyes területre léptek be, vélekedik a Financial Times fő külpolitikai szakírója, Gideon Rachman.
hvg360
A Fehér Ház gazdája jelenti a Tegyük Amerikát Újra Naggyá mozgalom (MAGA) legnagyobb értékét és kockázatát. Ez az ellentmondás Rachman szerint az egész MAGA-mozgalmat fenyegeti, pedig azt a politikus hozta létre és vezeti. Különleges képességei abban nyilvánulnak meg, hogy képes volt teljesen átformálni az amerikai politikát. Az újabb győzelem birtokában pártjával jelenleg azt tesz, amit csak akar. A gond ott van, hogy szándékai valószínűleg igen sok kárt okoznak az USA-nak.
A vámháborúval bedöntötte a tőzsdéket és szétzilálja a világgazdaságot Donald Trump, aki aligha van tisztában azzal, milyen károkat okoz, és nincs senki a környezetében, aki megmondaná neki.
Tavaly már 9 milliárd forint veszteséget fialt a kormány által felhizlalt Magyar Vagonnak a nagy egyiptomi kocsimegrendelés, amit anno még az oroszokkal hoztak össze. A spanyol Talgo felvásárlási kísérlete költséges kaland volt.
Jeszenszky Géza elfogadja Orbán Viktor meghívását a Karmelitába, mert van mondanivalója a számára. A fiáról azt mondta, úgy sejti, valami vallási és politikai fanatizmus áldozata.