Régen mondott akkora igazságot Orbán, mint a januári Fidesz-kongresszuson:
a nemzetek korszaka szerinte is új, a vadnyugati filmeket idéző világrendet jelent.
Már csak az érthetetlen, hogy akkor ő miért harcol ezért, miért gondolja, hogy Magyarország számára jobb hely lesz az a világ, ahol annak lesz igaza, aki erősebb.
Orbán azt kommunikálja, hogy egy ilyen helyzet csak erősítheti az ország szuverenitását. A venezuelai amerikai beavatkozás nyomán a magyar kormánnyal szövetséges, szomszéd országok vezetői azonban felismerték a veszélyt.