Trump Grönlanddal Orbánnak is megmutatta: a magyar szuverenitásnak lőttek az EU-n kívül

Bár Orbán Viktor szeret Donald Trump legfőbb szövetségeseként díszelegni, az amerikai elnök legújabb akciói azt bizonyítják, hogy a közeljövőben az országok közti viszonyt egyedül az erő mozgatja majd. Ennek pedig Magyarország a vesztese lenne.

Régen mondott akkora igazságot Orbán, mint a januári Fidesz-kongresszuson:

a nemzetek korszaka szerinte is új, a vadnyugati filmeket idéző világrendet jelent.

Már csak az érthetetlen, hogy akkor ő miért harcol ezért, miért gondolja, hogy Magyarország számára jobb hely lesz az a világ, ahol annak lesz igaza, aki erősebb.

Orbán azt kommunikálja, hogy egy ilyen helyzet csak erősítheti az ország szuverenitását. A venezuelai amerikai beavatkozás nyomán a magyar kormánnyal szövetséges, szomszéd országok vezetői azonban felismerték a veszélyt.

Hozzászólások