Egy pályára rohanó sokkos nő okozott karambolt az M1-esen

Egy karambolt sértetlenül megúszó cseh nő okozott balesetet kedd hajnalban az M1-es autópályán, Győr közelében.

  • MTI MTI
Egy pályára rohanó sokkos nő okozott karambolt az M1-esen
A megyei rendőr-főkapitányság szóvivője elmondta: egy cseh rendszámú, az országhatár felé haladó autó - amelynek a vezetője feltehetőleg elaludt a volánnál - a szalagkorlátnak ütközött, majd egy felüljáró támfalának csapódott. A balesetben a járműben ülő négy ember közül kettő súlyosan, egy pedig könnyebben megsérült.

A kocsiból sértetlenül, de sokkos állapotban szállt ki egy nő, aki az úttestre futott és ott megpróbált megállítani járműveket, hogy segítséget kérjen. A sötétben őt későn észlelő sofőrök egyike gépkocsijával a külső, majd a belső korlátnak ütközött, s a járműbe belerohant az azt követő mikrobusz - tette hozzá a szóvivő.

Közlése szerint a cseh autó sofőrje ellen közlekedési baleset gondatlan okozása, a pályára futó nő ellen pedig gyalogos-szabálysértés miatt indul eljárás, mivel a nő nem tartózkodhatott volna az autópályán.

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.