Törmeléket szállító teherautó rohant fának a 63-ason

Ketten súlyosan megsérültek, amikor egy teherautó fának rohant, majd oldalára borult pénteken Fejér megyében. A baleset miatt lezárták a 63-as főutat Székesfehérvár és Aba között, de estére megszüntették az útzárat - közölte a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság.

  • MTI MTI
Törmeléket szállító teherautó rohant fának a 63-ason

Az építési törmeléket szállító gépjármű rakománya részben az úttesten, részben az árokban szóródott szét. A teherautó vezetőfülkéje és két üzemanyagtartálya leszakadt, gázolaj szivárgott ki.

A műszaki mentést a sárbogárdi és a székesfehérvári tűzoltók végezték.

Orbán MI-hatalmi álmokat szövöget, pedig jobban járna, ha merne kicsi lenni

Orbán MI-hatalmi álmokat szövöget, pedig jobban járna, ha merne kicsi lenni

A magyar mesterségesintelligencia-szuverenitás irreális, a kis országok szűk szakterületi MI-fejlesztésekben lehetnek sikeresek. A kormány most már mintha tényleg komolyan venné az MI-t, de a politikai klíma (bevándorlásellenesség, keresztény fundamentalizmus, elszigetelődés az EU-tól) aligha kedvez egy alapjaiban nemzetközi iparág fejlesztésének. Ahogy a kormánystruktúra instabilitása sem.