Tovább zsugorodott a német autópiac

Szeptemberben 250 ezer új autót helyeztek forgalomba, 11 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban. Az év első kilenc hónapjában 2,36 millió új autó kapott rendszámot Németországban.

  • MTI MTI
Tovább zsugorodott a német autópiac

Az európai autópiaci válság hatására Németországban is tovább zsugorodott a piac. Szeptemberben 250 ezer új autót helyeztek forgalomba, 11 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban. Már augusztusban is 5 százalékkal zsugorodott az új gépkocsik piac - közölte az importőrök szakmai szervezete, a VDIK kedden.

Az év első kilenc hónapjában 2,36 millió új autó kapott rendszámot, 1,8 százalékkal kevesebb, mint tavaly január-szeptember között. Augusztusban még csak 0,6 százalékos volt éves szinten a csökkenés.

2011-ben lendületesen növekedtek az autóeladások Németországban: 3,17 millió kocsi forgalomba helyezésével az előző évihez képest 9 százalékkal nőtt a számuk az utakon.