A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
Vádat emeltek egy lengyel kamionsofőr ellen, ugyanis az ügyészség szerint az ő gondatlansága miatt halhatott meg három kézilabda-szurkoló a 47-es úton februárban.
Lengyel kamionsofőr gondatlansága okozta az ügyészség szerint három kézilabda-szurkoló halálát idén februárban a 47-es úton.
A vádirat szerint a kamionsofőr február 27-én Magyarország érintésével Bukarestbe tartott. 18 óra körül Derecskén az egyik benzinkúton megállt, és műszaki problémát észlelt a pótkocsi jobb hátsó dupla kerekének rögzítésénél, ezért elhatározta, hogy kereket cserél. A vádlott lengyel kolllégája megérkezett a kútra, és ő is segített a szerelésben.
A sofőr a kerékcserét házilag készített kulccsal végezte, amellyel nem lehetett szabályosan meghúzni a csavarokat. Emellett ugyanazokat a csavarokat szerelte vissza, amelyeken a menethiány a leszereléskor is megvolt, és látszott is a keréken az ennek megfelelő elváltozás.
A benzinkút után 10 kilométerrel a kerékrögzítő csavarok elengedtek, és a pótkocsi megbuherált jobb hátsó dupla kereke levált a tengelyről. A külső kerék az úttest melletti szántóföldre gurult, míg a belső kerék a leválás után áttért a szemközti forgalmi sávba, ahol ütközött egy Berettyóújfalu felől Debrecen felé haladó személyautóval. Az ütközés után az autó fékezve áttért a másik sávba, ahol nekicsapódott a vádlott kollégája által vezetett kamionnak.
Az ütközés olyan erejű volt, hogy a személyautó vezetője és két utasa – mindhárman kézilabda-szurkolók – a helyszínen életét vesztette, míg az autó harmadik utasa 8 napon túl gyógyuló, életveszélyes sérüléseket szenvedett.
A Debreceni Járási és Nyomozó Ügyészség kettőnél több ember halálát eredményező közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emelt vádat a lengyel sofőr ellen. Fogházbüntetést és vezetéstől eltiltást javasolnak a kamionosnak.
A lengyel férfi a baleset óta előzetes letartóztatásban van.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.