Csodás látvány a finnországi télben driftelő Aston Martin prototípus – videó
A márciusi Genfi Autószalonon leleplezett DB11-et komoly mínuszokban is tesztelték a britek mielőtt bemutatták.
hvg.hu
Manapság egy szupersportautónak, lehet akármilyen egzotikus is, de helyt kell állnia extrém hőmérsékleti viszonyok között is, vagyis ugyanolyan jó kell teljesítenie a sivatagi forróságban, mint a skandináv mínuszokban. Ez igen komoly feladat elé állítja a mérnököket, hiszen sokszáz lóerős sportkocsikról van szó, amelyek köztudottan érzékenyen tudnak reagálni az időjárás viszontagságaira.
Hogy ezt kiküszöböljék, az Aston Martin mérnökei alapos tesztelésnek vetették alá az új DB11-et, melynek során Finnországban és Svédországban is nyüstölték az egyik prototípust súlyos mínuszokban és jeges utakon. Erről egy rövid videót is készítettek ízelítőül, így most mi is megtekinthetjük, hogy hogyan muzsikált a 608 lóerős V12-es motorral szerelt szupersportkocsi a skandináv télben.
Isten kiválasztott népének tartják magukat, talán másfél millióan lehetnek, az egyik legnagyobb diaszpórájuk Dél-Amerikában van, a zsidók a legjobb barátaik és gyanakodva néznek a megjuhászodott dzsihádistákra, akik Szíriát vezetik.