Szuper ötlet: ingyenparkolás jár a műanyag palackokért

Ez talán még azokat is motiválja, akik lusták szelektív gyűjteni a palackokat.

  • hvg.hu hvg.hu
Szuper ötlet: ingyenparkolás jár a műanyag palackokért

Egyelőre sajnos nem nálunk vezették be az ötletes, környezetvédő parkolási díjat, hanem Angliában, Leeds egyik parkolási társaságánál.

Minden palack, amely legalább 500 milliliteres 20 pennyt ér és 30 után jár egy 1 óra ingyenes parkolás. Mivel a parkolási díj egyébként 19 font egy napra, 95 palackkal már egész nap „ingyen” parkolhatunk.

City Park

A palackokkal a parkoló-személyzetnél lehet fizetni. Mint az első tapasztalataik alapján elmondták sokaknak tetszik az ötlet, és hozzák is az üres palackokat.

Angliában egy statisztika szerint 13 milliárd műanyag palack kerül ki a forgalomba évente, ennek egyébként elsőre nem is annyira rosszul hangzó 43 százaléka kerül újrahasznosításra.

Igaz, Németországban ez az arány már 99 százalék.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.