30 üres műanyagpalackért jár egy metrójegy Rómában

Egy automatába kell bedobálni a palackokat és máris kapjuk a jegyet, amellyel metrózni lehet vagy 100 percig bármelyik buszt használni.

  • hvg.hu hvg.hu
30 üres műanyagpalackért jár egy metrójegy Rómában

Minden palack öt centet ér a legújabb rendszerben és 30 palack kell ahhoz, hogy összejöjjön egy jegy ára, amelyet akár egy telefonos applikációra is le lehet tölteni az utazás előtt és így még papírt sem használ a rendszer - írja az RTE.ie angol nyelvű oldala.

Eddig három állomáson lehetett így fizetni és az első statisztikák szerint egy hónap alatt 100 ezer palack gyűlt össze.

A város vezetése most azt tervezi, hogy kiterjesztik más megállókra is a rendszert.

A római szeméthelyzet egyébként sok olasz városhoz hasonlóan elég katasztrofális, az állomások környékén is nehezen győzik a szemétmennyiséget. A városnak csak három metróvonala van, a jegyek ára nemzetközi összehasonlításban olcsónak számít a maga másfél eurós árával.

Nem csak a tömegközlekedni lehet ilyen módon, de akár parkolni is lehet ingyen, igaz ezt nem Rómában. Leedsben például van egy parkolóház, ahol 30 darab palackért egy óra ingyenes parkolás jár.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Heves szócsata a Pride-ról, főigazgatói lemondás-lebegtetés, heves vita az új költségvetésről és a jövőről – élőben a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Heves szócsata a Pride-ról, főigazgatói lemondás-lebegtetés, heves vita az új költségvetésről és a jövőről – élőben a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dől el, hogy a fővárosi képviselők kiigazítják-e a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, vagyis lesz-e érvényes büdzséje a fővárosnak vagy sem. Utóbbi esetben durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellene készülni. Kövesse a közgyűlés eseményeit a HVG élő közvetítésével.

HVG HVG