Trump vámháborúja nagyhatalmi présbe szorította a mindig lavírozó Indiát
Az Indiára kiszabott magas amerikai vámok alááshatják a két ország közeledését, aminek Kína és Oroszország is csak örülhet.
Autónként legalább 5000 forint volt a tarifa, hogy zökkenőmentes legyen az ügymenet.
Újabb gyanúsítottakat hallgattak ki a Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján az elmúlt hetekben a Mozaik utcai vizsgaállomáson történt visszaélések miatt - közölte a Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség. A tavaly kirobbant korrupciós esetről a hvg.hu is írt, amikor a nyomozok nyáron megszállták a legfontosabb budapesti központi vizsgaállomást és ezt követően 20 hivatalos személy ellen indult eljárás.
A korrupciós ügyben tovább folyt a nyomozás, most újabb 36 embert gyanúsítottak meg. A gépjárművek vizsgáztatatásában résztvevő adminisztratív ügyintézők a gyanú szerint alkalmanként legalább 5000 forintért adtak jogtalan előnyt egy-egy vizsgán. Az ügyintézők összesen mintegy 300 millió forint vesztegetési pénzt adtak tavaly július eleje előtt a vizsgabiztosoknak, akik a pénzt egymás között elosztották, illetve abból a vizsgaállomás egyes dolgozóinak is adtak.
Az újonnan kihallgatott személyek között volt, aki elismerte a bűncselekményt.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.
Az Indiára kiszabott magas amerikai vámok alááshatják a két ország közeledését, aminek Kína és Oroszország is csak örülhet.
Az alig egy héten belüli, immár negyedik esetről, ami még szombaton történt, egy fideszes fővárosi politikus tett közzé videót.
Horváth László nem ellensége a fesztiváloknak úgy általában, vannak köztük jók is, például az MCC Feszt.
A miniszterelnök üzent: „Kijev, Brüsszel, Tisza – együtt akarják megbuktatni a magyar kormányt”, de ezt nem hagyja szó nélkül.
Az elnök rajongója, Laura Loomer aktivistaként szenteli az életét annak, hogy leleplezze azokat, akik nem eléggé lojálisak Trumphoz.
Árvízvédelem, Budapest–Belgrád vasútvonal és kórházfejlesztés.