Kilencen haltak meg közlekedési balesetben az idei első hétvégén

Rettenetes baleseti számokkal indul 2022.

  • hvg.hu hvg.hu
Kilencen haltak meg közlekedési balesetben az idei első hétvégén

December 31. és január 3. között összesen 58 személyi sérüléses közúti közlekedési balesetnél kellett helyszínelniük a rendőröknek: ebből 6 volt halálos kimenetelű, amiben 9 ember vesztette életét, ezen felül további tíz súlyos baleset is történt, 42 pedig könnyű sérüléssel végződött – írja oldalán a police.hu.

A rendőrök ebben az időszakban összesen 20 személyt állítottak elő ittas vezetés gyanúja miatt.

A balesetek közt több is vasúti átjáróban történt. A legsúlyosabb szombaton Tapolcánál, amikor egy balesetben négy fiatal halt meg, miután gyorsvonattal ütköztek. Pénteken is történt egy vasúti átjáróban halálos baleset, Döbrögköznél egy fiatal férfi halt meg. Vasárnapra is jutott több vasúti baleset: Kétegyháza és Lőkösháza közötti vasúti pályán ütközött egy vonattal egy autó, itt a sofőr súlyos sérüléseket szenvedett. Vasárnap egy férfit egy HÉV szerelvény gázolt halálra a 15. kerületben, és Vámosgyörknél is elgázolt egy embert a vonat.

Heves szócsata a Pride-ról, főigazgatói lemondás-lebegtetés, heves vita az új költségvetésről és a jövőről – élőben a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Heves szócsata a Pride-ról, főigazgatói lemondás-lebegtetés, heves vita az új költségvetésről és a jövőről – élőben a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dől el, hogy a fővárosi képviselők kiigazítják-e a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, vagyis lesz-e érvényes büdzséje a fővárosnak vagy sem. Utóbbi esetben durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellene készülni. Kövesse a közgyűlés eseményeit a HVG élő közvetítésével.

HVG HVG