Kicsi villanyautóként támadt fel a 25 éves Audi A2

Az Audi A2 e-tron egy alacsony légellenállású apró elektromos autó.

  • HVG HVG
Kicsi villanyautóként támadt fel a 25 éves Audi A2

Az Audi 25 évvel ezelőtt dobta piacra kompakt városi kisautóját, a 3,82 méter hosszú, 1,67 méter széles, 1,55 méter magas és 2,4 méteres tengelytávú, alumíniumkarosszériás A2-t.

És az ingolstadti székhelyű gyártó most egy különleges új A2-essel állít emléket a negyed évszázaddal ezelőtti debütálásnak:

Audi A2 e-tron
Audi
Audi A2 e-tron
Audi

A mai trendeknek megfelelően tisztán elektromos A2 e-tron új lámpákat, modernizált lökhárítókat, digitális visszapillantókat, rejtett kilincseket, kis légellenállású felniket és világító emblémákat vonultat fel.

Az egyetlen példányban készült, sorozatgyártásba nem kerülő prototípus hajtásláncának részleteit egyelőre nem fedték fel.

Audi A2 e-tron
Audi
Audi A2 e-tron
Audi

A 2005-ig mintegy 176 ezer darabos mennyiségben gyártott, 0,25-0,29-es légellenállási együtthatójú A2-t 1,4-1,6 literes, 4 hengeres szívó benzinmotorral, illetve 1,2-1,4 literes, 3 hengeres turbódízel erőforrással szerelték.

A 61 lóerős legkisebb dízel 3 literes fogyasztással kecsegtetett, a legerősebb benzines verzió pedig 110 lóerős produkciót adott elő, és a végsebessége elérte a 202 km/h-t.

A legkönnyebb régi A2 mindössze 855 kilogrammot nyom a mérlegen, aminél az A2 e-tron egész biztosan nehezebb.

Audi A2
Audi
Audi A2
Audi
Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.