Az 1079 lóerős új Corvette porig alázza a riválisait – videó
A Corvette ZR1 többek közt a McLaren Sennánál és a Porsche GT2 RS-nél is gyorsabb.
HVG
A Chevrolet nemrégiben kezdte meg a C8-as Corvette abszolút csúcsmodelljének tekinthető ZR1 forgalmazását, és ez a mintegy 70 millió forintos sportkocsi most jó néhány körrekord megdöntésével rúgja be az ajtót.
Az 1079 lóerős teljesítményű és 1121 Nm nyomatékú 5,5 literes biturbó V8-as motorral szerelt újdonság 1:52.7-es időt futott Watkins Glenben a Long Course szakaszon, a Road America pályán elért 2:08.6-os köridő pedig azt jelenti, hogy 5 másodpercet vert a Magyarországon 107 millió forintos alapárú Porsche 911 GT3 RS-re.
A 2,4 másodperces 0–100-as gyorsulásra és 376 km/h végsebességre képes Corvette a Virginia International Raceway Full Course szakaszán 1:47.7-es időt produkált, közel 10 másodperccel jobbat, mint az általunk is rendesen meghajtott Ford Mustang Shelby GT500.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.