Egy Tennessee államban élő fér férfi, Jim Maidens élete álma vált rémálommá, amikor 26 750 dollárt (8,8 millió forintot) utalt át egy 1963-as Corvette-ért egy Facebookon talált hirdetés alapján – az autót azonban sosem kapta meg.
A hirdetéshez valódi fotókat mellékeltek, az eladó telefonon is elérhető volt, sőt azt állította, hogy többen érdeklődnek a kocsi iránt – írja a Carscoops a tanulságos eset kapcsán. Az ár – 26 000 dollár plusz 750 dollár szállítás – gyanúsan alacsony volt, hiszen a C2-es generáció hasonló példányai a duplájáért cserélnek gazdát a piacon. A csaló azonban hamis dokumentumokkal és ígéretekkel meggyőzte a Corvette-tulajdonos Maidens-t, aki korábban már két klasszikus autót is birtokolt.
A pénz átutalása után azonban minden kapcsolat megszakadt: Maidens-t letiltották a Facebookon, az autó pedig sosem érkezett meg. „Átvertek. 26 750 dollár. Bumm, vége” – mondta a férfi a WATE-nek. Szakértők szerint a hasonló esetek elkerülhetők lennének, ha a vásárlók ragaszkodnának a személyes megtekintéshez, vagy legalább megbíznának egy harmadik fél által végzett állapotfelmérést. A tanulság itt világos: ha egy autó ára túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, szinte biztosan átverésről van szó.
(A címkép illusztráció.)