A vasúti síneken ért véget a rendőrök elől menekülő sofőr ámokfutása

A sofőr, aki nemrég szabadult a börtönből, nem is vezethetett volna.

  • HVG

A kecskeméti ügyészség vádat emelt egy férfi ellen, aki egészen a vasúti sínekig menekült az őt igazoltatni akaró rendőrök elől. A bajai eset idén tavasszal történt: a sofőr a rendőrök fény- és hangjelzésére sem állt meg, inkább gázt adott, majd a vasútállomás felé vette az irányt. A behajtani tilos tábla sem tartotta vissza, végül autójával felhajtott a sínekre, ahol fennakadt – ezzel pedig útban volt az érkező vonatoknak is. Személyi sérülés nem történt.

A férfi nem először ült úgy volán mögé, hogy nem lett volna szabad. A bíróság a korábbi börtönbüntetéséből feltételesen szabadult, többszörösen visszaeső férfit 2025. márciusban egy évre eltiltotta a vezetéstől, de őt ez sem riasztotta el: májusban Kiskunhalason, júniusban Siófokon, augusztusban Ságváron, szeptemberben pedig Érsekcsanádon is vezette az autóját. A bajai menekülés tette fel az i-re a pontot, amikor a síneken rekedt az autója.

Nem is vezethetett volna a menekülő autós
Ügyészség

Az ügyészség szerint a férfi megszegte a KRESZ alapvető szabályait, hiszen érvényes jogosítvány nélkül, eltiltás hatálya alatt vezetett, ráadásul szándékosan akadályt is létesített a vasúti pályán. A letartóztatásban lévő vádlottal szemben börtönbüntetést és újabb vezetéstől eltiltást indítványoznak. Az ügyben a Bajai Járásbíróság hoz majd ítéletet.

Hozzászólások