Egyre gyakoribb az autós kiegészítők lopása. A német szövetségi nyomozóhivatal adatai szerint naponta közel 560 német autós válik tolvajok áldozatává, akik elsősorban az autókban hagyott értéktárgyakra utaznak. Az érintettek az esetek nagy többségében saját maguknak kell fedezniük az elszenvedett kárt, mivel az ilyen esetekre csak részben érvényes a biztosítás.
Az autós tolvajok körében a legnagyobb sláger a navigációs készülék. A statisztikák szerint az autóból történő eltulajdonítások 50-60 százaléka a navigációs készüléket érinti. A tolvajok villámgyorsak: egy mozdulattal betörik a szélvédőt, benyúlnak az autóba, ez a leggyakoribb módszerük - figyelmeztetnek a szakértők. Autóban hagyott laptop, kézitáska készpénzzel és bankkártyával, vagy márkás bőrkabát: igazi Kánaán a tolvajoknak. Ezekkel odacsaljuk a bűnözőket. A kár aztán bosszúságot, hosszas utánajárást eredményez a rendőrségen, a biztosítónál vagy egyéb hatóságoknál. A legegyszerűbben úgy előzhetjük meg a bajt, ha minden alkalommal magunkkal visszük a mozdítható értéktárgyakat az autóból.
A tárgyakra, melyek nem fixen vannak az autóban, nem terjed ki a biztosítás. A szélvédőüvegen vákuumgombbal rögzített navigációs készülék a legtöbb biztosítónál mobil autótartozéknak minősül, és így nem biztosított. Nem csoda, hogy így a biztosítók a károsultak csupán egy apró töredékét kármentesítik. Egyedül a betört szélvédőt fizeti a biztosító, az egyéb mozdítható és eltulajdonított értéktárgyakat nem. Ebben az esetben csak az önrészt (ha van) vonják le.
Csak nagyon kevés biztosító vállalja a rizikót, és kínál védelmet a mobil készülékekre. Mobiltelefonoknál fontos kritérium, hogy a készüléket nem látható helyen tárolták, a kesztyűtartóban vagy a csomagtartóban rejtették el. Ilyenkor a készülék aktuális beszerzési árát téríti a biztosító. Alapesetben, a csomagtartóban hagyott értéktárgyakra sem terjed ki a biztosítás.
A kárrendezés még akkor sem problémamentes, ha a navigációs készülék az autó integrált tartozéka, tehát nem kivehető, és így alapvetően biztosítva van. A biztosító abban az esetben, ha az autó casco biztosítással rendelkezik, az aktuális piaci értéket és a beszerelési költséget téríti meg. Érdemes a biztosítási piacon körülnézni, mielőtt casco biztosítást kötünk az autónkra, és tájékozódni, hogy melyik biztosító milyen szolgáltatást nyújt, és mire terjed ki a biztosítás. Így nem ér minket hidegzuhanyként, ha a biztosító mégsem fizeti a navigációs készüléket egy autó feltörés után.