Letaszították a trónról Harry Pottert
Az éhezők viadala című sorozat felváltotta a Harry Pottert a legnagyobb példányszámban eladott könyvek listájának élén az Amazon webáruházban.
Az éhezők viadala című sorozat felváltotta a Harry Pottert a legnagyobb példányszámban eladott könyvek listájának élén az Amazon webáruházban.
Az amerikaiak 43,2 milliárd dollárért vásároltak interneten a második negyedévben, ami 15 százalékos növekedés a tavalyi év azonos időszakához képest - a ComScore piackutató cég hétfői közlése szerint. Ezzel már a hetedik egymást követő negyedévben volt kétszámjegyű az online kereskedelem bővülése.
Az amerikai trend Európába is megérkezett: az Egyesült Királyságban is eladási fölénybe kerültek az e-könyvek.
Az Apple továbbra is meghatározó szereplője a tabletpiacnak, sőt tavaly óta még erősíteni is tudott az iPad.
A Google már kiadta saját táblagépét, a Microsoft októberben tervezi a laplet (laptop+tablet) gépekkel elárasztani a piacot és a pletykák szerint az Apple idén ősszel forgalomba hozza az iPad minit, tehát a táblagép-ágazat jelentős földinduláshoz közelít – véli Matt Bolduc, a dán székhelyű globális befektetési bank, a Saxo Bank részvénypiaci elemzője.
Újabb bizonyítékát adta az Amazon annak, hogy érti, mire is van szükség egy jó és népszerű mobilos platformhoz. Ezúttal a közösségi játékélmény terén erősítették meg magukat.
Már tesztelik az Amazon első sajátmárkás mobilját. A nagy kijelzővel érkező készülék jövő év elején kerülhet a polcokra.
A Biblia, amióta könyvnyomtatás létezik, top-listás bestseller. Most a Kindle kiszorítja a papíralapú Szentírást a szálladákból. Az első lépést egy vidéki angliai hotel tette meg.
Javában vásárolja fel a vezeték nélküli technológiákkal kapcsolatos szabadalmakat az Amazon, és állítólag az Apple egy fontos beszállítójával, a Foxconn kínai gyártóval dolgozik.
A mobilos iparág utóbbi hónapjainak eseményeit figyelve egészen biztosnak tűnik, hogy minden platform mögött álló cég úgy gondolja: szükség van egy kisebb-nagyobb mértékben saját térképszolgáltatásra.
Kettébontaná magát a kanadai BlackBerry-gyáros RIM, a komoly gondokkal küszködő hardveres üzletágtól pedig gyorsan meg is szabadulnának - írja a Sunday Times.
Felélénkülhet az európai androidos piac, ha az Amazon táblagépét és szoftverboltját is elhozza kontinensünkre.
Egy amerikai kutatóintézet adatai szerint a tavaly év végi lelkesedés után mostanra alig van olyan felhasználó, aki az Amazon tabletjének vásárlását tervezné.
A Fortune magazin összesítő felmérésében, a teljes listán a világ három legelismertebb vállalata IT-cég. Az első helyen az Apple, a másodikon a Google, a harmadikon pedig az Amazon végzett.
Saját márkás táblagépet dob piacra a Google. Az Amazon Kindle Fire-hoz hasonlóan keresőcég táblagépe is olcsóbb lesz, mint amennyibe legyártani kerül. A Google a tartalomszolgáltatásokból és termékekből tervez bevételt szerezni.
A Kindle Fire európai premierjéről egyelőre nincs hír, de a Kindle Touch - az e-olvasó érintőképernyős változata - hamarosan kapható Franciaországban, Nagy Britanniában, Németországban, Olaszországban és Spanyolországban.
Robotokra cseréli raktári munkásainak egy részét az Amazon webáruház, így hogy csökkentsék a nehéz fizikai munkát végző dolgozók terhelését.
Egyre komolyabb kérdésként merül fel, vajon tényleg az Apple iPad trónjára tör-e a Kindle Fire. Az már nem kérdés, hogy a konkurens androidos gyártóktól rendre elcsábítja a potenciális vásárlókat.
Az Amazon Kindle e-olvasó az egyik legnépszerűbb karácsonyi ajándék volt, de egy felmérés szerint tízből ketten nem használják, amit kaptak.
Az Amazon.com internetes áruház is beszáll az UltraViolet elnevezésű digitális másolásvédelmi rendszerbe, amely nem a formátumhoz, hanem a felhasználóhoz köti a jogvédett tartalmat, és állandó hozzáférést biztosít a fogyasztóknak az általuk megvásárolt filmekhez.