A Duna TV angol szíve
A Szívlapát blog szerzője hasonlóságot vélt felfedezni a Duna Televízió nyitóoldalán előbukkanó grafika és a British Heart Foundation éves jelentésének weboldala között.
A Szívlapát blog szerzője hasonlóságot vélt felfedezni a Duna Televízió nyitóoldalán előbukkanó grafika és a British Heart Foundation éves jelentésének weboldala között.
Római kori csontváz került napvilágra Nagy-Britanniában, a Lincolnshre grófságban fekvő Sleafordban.
Százhetven éve, 1840. február 5-én született Sir Hiram Stevens Maxim, aki az első hatékony gépfegyvert kifejlesztette.
Az új Sherlock Holmes film már látható a mozikban, és meglehet, a film láttán kedvet kapnak a krimikedvelők, hogy személyesen is megnézzék a „tetthelyet”. Arthur Conan Doyle kedvenc helyeit és az új mozi helyszíneit is szemügyre vesszük.
Több hete, hogy az első hótakaró ellepte Nagy-Britanniát, de a szigetország még mindig nem bír úrrá lenni a káoszon. A bezárt repülőterek miatt az emberek külföldön rekedtek, a kisebb utak még mindig járhatatlanok. Rémhírek terjengenek a gázellátással kapcsolatban, akadozik a szemétszállítás, a boltok polcai pedig egyre ürülnek. A britek véleménye lesújtó arról, ahogy az ország kezeli a nehézségeket.
Sarkvidékivé kezdenek válni az időjárási körülmények Angliában, ahol ismét budapesti járatokat is törölni kellett, s megint elromlott egy Eurostar expresszvonat a Csatorna-alagútban.
Felborult egy távolsági autóbusz a délnyugat-angliai Townshend város közelében, két ember meghalt, 47 pedig megsérült a balesetben - közölte szerdán a rendőrség.
A Délmagyar hírportál Szeged büszkeségét, Barta László szakácsot mutatja be mai cikkében. Hogyan került a Pokol konyhájára a szakácstanonc? A húszéves fiatalember elmeséli nem mindennapi történetét: miért ment ki Londonba munkát vállalni, és valójában milyen Gordon Ramsay, a sztárséf.
A földművelés hatezer évvel ezelőtt kezdődött Britanniában - írja a New Scientist. Ez még nem lepte volna meg a kutatókat, de most kiderülni látszik, hogy az első szigetországi "farmerek" a mai Franciaországból érkezhettek. És miközben a bevándorlók már hozzáláttak a földműveléshez, az "őslakók" folytatták a vadászó-gyűjtögető életmódot - közlik kanadai és brit régészek a Journal of Archaeological Science legújabb kiadásában.
Brit kutatók megtalálták a módját annak, hogy miként lehet rossz emlékeket írni lézerrel az agyba. Egyelőre csak legyek idegrendszerét tudták így módosítani, azt azonban már látjuk, hogy az agy mely sejtjei felelősek a rossz emlékekért - írja a BBC.
A jelek szerint semmi sem állhat az angol szurkolók és kedvenc focicsapatuk közé. A válság legalábbis biztosan nem, még akkor sem, ha az utóbbi száz évben ez a mostani tekinthető a legnagyobbnak a labdarúgásban. Egy megszívlelendő példa a szigetországból.