Tóásó Előd felesége meghalt Bolíviában
Fertőző betegség végzett a 30 éves Maria Elena Fortunnal egy La Paz-i kórházban. A nő, aki egy ellenzéki politikus lánya, a tervek szerint augusztusban követte volna férjét Magyarországra.
Fertőző betegség végzett a 30 éves Maria Elena Fortunnal egy La Paz-i kórházban. A nő, aki egy ellenzéki politikus lánya, a tervek szerint augusztusban követte volna férjét Magyarországra.
Hugo Moldiz bolíviai belügyminiszter tagadta a sajtó előtt, hogy titkos akcióval menekítették volna ki a múlt héten az országból Tóásó Elődöt és Mario Tadicot, az úgynevezett terrorista ügy vádlottjait.
Mivel nem követtek el törvénytelenséget, semmi sem indokolja, hogy a Tóásó Elődöt kimenekítő baptisták adatait megismerje a nyilvánosság, a gesztus inkább félelemkeltésre, fenyegetésre alkalmas – kommentálta a hírt Szilágyi Béla, a Baptista Szeretetszolgálat igazgatója, aki szintén részt vett Tóásó kiszabadításában.
Hétfőn háromnegyed kettő körül szállt le Tóásó Előd gépe Ferihegyen. Tóásót a a Baptista Szeretetszolgálat hozta haza hat év bolíviai fogság után. Tóásó szeme többször is könnybe lábadt a sajtótájékoztató alatt. Összefoglaló.
Konspiratív módon ugyan, de teljesen törvényesen, ideiglenes magyar magánútlevéllel távozott Bolíviából Tóásó Előd – közölte az akciót végrehajtó Baptista Szeretetszolgálat elnöke. A chilei határátkelőhelyet azért választották, mert ott felületes a határellenőrzés.
Néhány képkockát is bemutatott a köztévé abból a videófelvételből, amelyet Tóásó Előd pénteki konspiratív szöktetéséről készült.
Kimenekítette Tóásó Elődöt és a horvát Mario Tadicot Bolíviából a Baptista Szeretetszolgálat a Külgazdasági és Külügyminisztérium technikai segítségével - közölte a szeretetszolgálat vasárnap reggel az MTI-vel.
Tóásó Előd egyelőre több ok miatt sem tud hazautazni Magyarországra, vissza szeretné szerezni elkobzott útlevelét, adminisztrációs teendői is vannak, és a vádalkuja egy pontja is hátráltatja hazaérkezését. A Bolíviában folyó, úgynevezett terroristaper magyar állampolgársággal is rendelkező és a közelmúltban elítélt, majd a napokban szabadult vádlottja a Magyar Nemzet online-nak adott interjújában beszélt mindezekről.
A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) megelégedéssel értesült Tóásó Előd szabadlábra helyezéséről, családtagjait soron kívül ellátják útiokmánnyal.
Vádalku keretében öt év tíz hónap börtönre ítélték pénteken Tóásó Elődöt fegyveres felkelésben való bűnrészességért Bolíviában, elvileg azonban hamarosan kiengedhetnék, mert már letöltött ennyi időt a börtönben – írja a hétfői Magyar Nemzet saját forrásaira illetve a magyar származású férfi Budapesten élő nővérére hivatkozva. A lap szerint a külügyminisztérium mindent megtesz azért, hogy a magyar férfi eljöhessen Bolíviából.
A külgazdasági és külügyminiszter arra utasította Magyarország Bolíviába akkreditált nagykövetét, hogy segítse Tóásó Előd hazatérését.
Körmeneten ünnepelték Bolíviában, hogy hazakerült Svájcból egy 2000 éves bőségbálvány, ami az ország elnöke szerint elhozza a jólétet hazájának is.
Rosszul lett Tóásó Előd a bolíviai Santa Cruz bíróságán, ahol a terrorizmus gyanúja miatt zajló csoportos per egyik vádlottja, ezért a magyar-román állampolgárságú férfit kórházba kellett szállítani - adta hírül a Los Tiempos című bolíviai újság online kiadása pénteken.