Elfogták az iskolásokra támadó budapesti rablóbandát
Iskolásokat megtámadó rablóbandát fogott el a rendőrség; az elkövetők tavaly decemberben egy felnőttet rablás közben életveszélyesen megsebesítettek.
Iskolásokat megtámadó rablóbandát fogott el a rendőrség; az elkövetők tavaly decemberben egy felnőttet rablás közben életveszélyesen megsebesítettek.
Egyre rosszabb Budapest levegője a gyenge légmozgás miatt. A nitrogén-oxid koncentrációja várhatóan ma vagy holnap átlépi az egészségügyi határértéket - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) ügyeletese.
Lezárták a főváros XIX. kerületében lévő Ady Endre utcát kedden délután, mert egy hegesztéshez használt dissous gázt tartalmazó palack szivárog - közölte Molnár Péter, a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság szóvivője.
Budapest szinte minden főútján nagy a forgalom, a bevezető utakon egymás érik az autók - közölte a Fővinform ügyeletese kedden reggel az MTI-vel.
Amíg az omlásveszély miatti életveszélyes állapotot nem szüntetik meg, nem kezdődhet el a tűzvizsgálat abban a belvárosi lakásban, amely múlt péntekre virradóra robbant fel a fővárosi Balaton utcában - mondta az MTI érdeklődésére Dobson Tibor, a Fővárosi Tűzoltóparancsnokság (FTP) főosztályvezetője hétfőn.
Jövő hétfőn biztosan kinyit a robbanásban megsérült Balaton utcai ház szomszédságában működő bölcsőde és óvoda, vasárnapra ugyanis elkészül az épület védőtetője - közölte Puka Zsófia, a főváros V. kerületi önkormányzatának sajtóreferense.
A legújabb oktatási fejlesztésekkel, taneszközökkel és módszerekkel, valamint a felsőoktatási felvételi lehetőségekkel ismerkedhetnek meg az érdeklődők a 10. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon január 22-én és 23-án Budapesten.
A korábbi információkkal szemben nem 150, hanem mintegy 270 BKV-busszal kevesebb indult el a ma reggeli forgalomban Budapesten.
Az elmúlt évtől eltérően idén kifejezetten sok komoly világversenyt, nagy nemzetközi viadalt rendeznek Magyarországon. Ezek közül is kiemelkedik a januári futsal Európa-bajnokság, Budapesten és Debrecenben, az augusztusi úszó, műúszó, műugró Európa-bajnokság Budapesten és Balatonfüreden, a szeptemberi olimpiai távú triatlon-vb ugyancsak a fővárosban, illetve a júliusi öttusa Európa-bajnokság Debrecenben.
Nem okozott nagyobb károkat a szombati vihar a fővárosban, a tűzoltókat azonban ötven alkalommal riasztották, általában kidőlt fákhoz vagy a szél által megbontott tetőkhöz - mondta a Fővárosi Tűzoltó-parancsnokság helyettes szóvivője vasárnap reggel.
Pontosan hatvan évvel ezelőtt, a Rákosi-korszak legsötétebb éveiben létrehozták Nagy-Budapestet. A metropolisz második születésnapja így 1950. január elseje is lehetne, bár ezt az évfordulót nem nagyon ünnepli azóta se senki. Szintén nem emlékezünk ma már Buda és Óbuda 160 évvel ezelőtti egyesítésére, amit 1861-ben érvénytelenítettek.
A Times szerkesztői összegyűjtötték a világ szerintük legjobb, 2010-ben nyíló szállodáit.
Mintegy négy centiméternyi friss hó hullott szerdára virradó éjjel Budapest peremkerületeiben, illetve a magasabban fekvő területeken; a fő közlekedési utak nedvesek, egyes mellékutak azonban még havasak is lehetnek - közölte a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. (FKF).
Kis mértékben, de javult Budapest legfontosabb bevásárlóutcáinak kihasználtsága, az elmúlt félévhez képest több mint fél százalékkal csökkent az üresen álló üzletek aránya ezeken a területeken – közölte az Ecorys Magyarország Kft.
Radnóti Miklós emlékére avattak szobrot hétfőn Budapesten a nevét viselő színház előtt. A száz éve született költőt ábrázoló egészalakos alkotást, Varga Imre szobrászművész munkáját Demszky Gábor, Budapest főpolgármestere avatta fel a Nagymező utcában.
Az FKF Zrt. 91 téli munkagépe dolgozott vasárnap éjszaka a budapesti utakon, 121 dolgozó pedig kézi erővel takarította a havat. Sok BKV-busz ma reggel sem indult el, s a vasúti közlekedés is akadozik. Borsodban továbbra is latyakosak az utak.
Hómunkásokat vesz fel szerda reggeltől a Fővárosi Közterület-fenntartó (FKF) Zrt. - közölte a cég az kedd este.
Késésekre kell számítani hétfőn kora reggelig a Budapest-Szolnok és a Budapest-Hatvan vasútvonalon, ahol vasárnap este elektromos zárlat miatt nem járhattak a vonatok - közölte a Mávinform.
A Ferencváros-Újpest jégkorong mérkőzés miatt a főváros több kerületében fokozott rendőri ellenőrzést rendeltek el vasárnap éjfélig.
Elton John és zenekara a jövő nyáron ad koncertet a Budapest Sportarénában - közölte a turné magyarországi szervezője.