Nem lesz ellenzéki jelölt a keszthelyi polgármester-választáson
A helyi ellenzéki politikusok szerint nincs most olyan helyi, aki ki merne állni egy fideszes jelölttel szemben.
A helyi ellenzéki politikusok szerint nincs most olyan helyi, aki ki merne állni egy fideszes jelölttel szemben.
A Momentumot meglepetésként érte, a jelenlegi helyzet bonyolítását látják abban, hogy Józsefvárosban az MSZP négy, és a DK egy képviselője kiugrott az eddigi közös, Pikó András hátországát adó önkormányzati frakcióból.
Bősz Anettet a fideszesek azért bírálták élesen, mert nem Budapesten, hanem az agglomerációban él.
Külön frakciókban folytatják az MSZP-sek és a DK-sok a józsefvárosi képviselőtestületben, ahol eddig egy közös frakció működött a Fideszével szemben.
A két párt az időközi önkormányzati választásokon csapott össze, a Momentum azzal vádolta a DK-t, hogy Újbudán ráindulna jelöltjeikre. A kompromisszum azonban megvan, így délutánra már Bősz Anett lehet Budapest új főpolgármester-helyettese.
Emellett egy 250 négyzetméteres II. kerületi ház kilenctizede is az övé.
Az ellenzéki pártok vitáikat eddig nem vitték a nyilvánosság elé, de van, aki szerint ezt nem kell felfújni: „ilyen a koalíciós kormányzás, csak elszoktunk tőle az elmúlt 12 évben”.
A 21. században még mindig sok mindenre elég egy filctoll és egy A/4-es papírlap.
A DK szerint a Momentum zsarolni próbálja őket azzal, hogy nem akarja megszavazni Bősz Anett főpolgármester-helyettesi tisztségét, a Momentum viszont azt szeretné elérni, hogy parlamentbe jutott politikusaik posztjára ők jelölhessenek utódot. A két párt vitája odáig fajult, hogy szerdán határozatképtelenné vált miatta a Fővárosi Közgyűlés.
Karácsony Gergely szerint olyan konfliktus van a két párt között, hogy nem tudnak dolgozni.
Sebián-Petrovszki László, a DK országgyűlési képviselője szerint „amíg az Orbán-rendszerben élünk, addig a magyar nép soha, semmilyen kérdésben sem dönthet majd népszavazáson”.
Hódmezővásárhely polgármestere reagált a DK ügyvezető alelnökének, Molnár Csabának a szavaira.
A hat ellenzéki párt összesen kilenc csúcsvezetőjéből eddig ketten álltak fel az április 3-i bukás miatt, a többiek a jelek szerint folytatnák, de új irányt szabó kihívókból sincs hiány. Mind a hat pártban tisztújítást tartanak legkésőbb a nyáron, illetve az ősz elején, és ma még sok a nyitott kérdés, de úgy tűnik – kihívó híján – csupán egyvalaki lehet biztos a győzelmében.
A politikus, akit Karácsony Gergely ajánlott a Párbeszéd társelnökének, azt szeretné, ha a pártok külön indulnának az EP-választáson.
Élő adásban értékelte a választások eredményét az ellenzék miniszterelnök-jelöltje.
Legalább negyven olyan képviselő ül be a Parlamentbe, aki korábban még nem volt országgyűlési képviselő. Sokan érkeznek önkormányzati testületekből, a Fidesznél korrupciós ügyek miatt is volt vérfrissítés.
Barkóczi Balázs, a párt szóvivője a Facebookon következtetett: Gyurcsány nem kampányolhatott, mert Márki-Zay erre kérte. Az eredmény: kétharmad.
Tóth Bertalan szerint a DK-val való együttműködés miatt pártolhattak el a Jobbik szavazói az ellenzéki összefogástól.
A szélsőbalos Thürmer–Szanyi-összefogást, Gattyán György és Gődény György pártja esetében is volt összefüggés a kormánypárti aláírásokkal – hol ugyanazok az elhunyt emberek írtak alá, hol ugyanaz az ember gyűjtötte a szignókat.