Július végén kezdődik a Dűne 2 forgatása Magyarországon, sztárok sora érkezik hozzánk
A stáb most Olaszországban dolgozik, de rövidesen áttelepülnek Budapestre.
A stáb most Olaszországban dolgozik, de rövidesen áttelepülnek Budapestre.
James Bond szívszerelme, a Mission: Impossible női főszerepe és ezernyi fesztiválkedvenc eljátszása után a Dűne folytatásának stábjába is beválasztották Léa Seydoux-t.
Filmbe illő sikernek nevezte Sipos Zsuzsanna díját.
Magyar idő szerint hétfő hajnalban rendezték meg a 94. Oscar-gálát. Sipos Zsuzsanna, a Dűne berendezője Oscar-díjat kapott, Will Smith levert egyet Chris Rocknak, az egy siket család egyetlen halló tagjáról szóló CODA lett a legjobb film. Ez volt percről percre tudósításunk a ceremóniáról.
Egy rakás díjjal térhet haza a 94. Oscar-gáláról a Dűne és A kutya karmai közt, néhány kategóriában azonban komoly meglepetések várhatók. Vagy nem. A filmes világ legnagyobb eseménye – egy-két kivételtől eltekintve – már évek óta képtelen leszakadni arról, hogy a papírformát hozza, de a látványtervezés kategóriában jelölt Sipos Zsuzsannáért idén is érdemes lesz követni a ceremóniát a magyar filmrajongóknak. Ráadásul Ukrajna mellett is szenvedélyes kiállásokra lehet számítani. Esélylatolgató cikkünk következik.
Öt díjat kapot a Dűne a Brit Film- és Televíziós Művészeti Akadémia (BAFTA) vasárnap esti londoni díjkiosztóján. A film elvitte a legjobb produkciós tervezés díját is, és ezzel az elismeréssel a döntnökök Sipos Zsuzsanna díszletberendező és Patrice Vermette látványtervező közös munkáját tüntették ki.
Sipos Zsuzsannát, a Dűne berendezőjét a film látványtervezőjével, Patrice Vermette-vel közösen Oscar-díjra jelölték a legjobb látvány kategóriájában. A Magyarországon forgatott sci-fi a filmes szakember sokadik nemzetközi produkciója, korábban dolgozott a Szárnyas fejvadász 2049-ben, a Gemini Manben és a Borgiákban is.
A Dűnét 11 kategóriában jelölték, versenyben van az új Bond-film is és a West Side Story remake-je.
A győztesek nevét a március 20-i gálán jelentik be.
A Netflix produkciói kapták a legtöbb jelölést az amerikai producercéh fődíjára, esélyes a Ne nézz fel! is.
A várt 25-35 ezer euró helyett 2,66 millió euróért (985 millió forint) kelt el árverésen hétfőn Párizsban a legendás forgatókönyv. A soha meg nem valósult filmben Salvador Dali, Alain Delon és a Pink Floyd is szerepelt volna.
A Dűne új, mozis verziója nem kaphat annál nagyobb dicséretet, mint hogy olyan lett, amilyen az alapjául szolgáló könyvsorozat első része. Hangulatában, felépítésében, mindenben. Kritikánk.
A Frank Herbert által felrajzolt távoli jövő bonyolultsága már a Dűne-könyv befogadását is nehezítette, és a regény megfilmesítésének sem kedvezett. Érdemes áttekinteni, melyek voltak azok a csapdák, amelybe a mostani változatot rendező Denis Villeneuve elődei belesétáltak.
Denis Villeneuve már korábban közölte, hogy szeretnék megcsinálni a film folytatását.
A filmes oldal „virágzó magyar filmiparról” ír.
A kritikusok egy része lelkes, míg mások befejezetlennek tartják Denis Villeneuve sci-fi-jét.
Végre a mozikban is pezsegni fog az ősz, a járvány miatt halasztásokba fulladt bemutatókat ezúttal talán komolyan lehet venni. Összegyűjtöttük az idén még várható nagy dobásokat.
A részben Magyarországon forgatott, komoly sztárparádét felvonultató sci-fihez sokat ígérő trailert adtak ki.
Denis Villeneuve szerint a Warner elárulta a filmeseket azzal, hogy online elérhetővé teszik a legnagyobb filmjeiket, az anyacég pedig a saját kudarcainak elkendőzése érdekében áldozza fel a filmeket és rabolja meg a stúdiókat. Judd Apatow szerint is hihetetlen tiszteletlenségről van szó.
Ennek köszönhetően további premiereket is elhalasztanak.