Az FBI segítségével fogtak el egy nagytarcsai drogkereskedőt
Kábítószer-kereskedelemmel gyanúsították meg, majd bűnügyi őrizetbe vették.
Kábítószer-kereskedelemmel gyanúsították meg, majd bűnügyi őrizetbe vették.
A OneCoin hamis kriptopénz kitalálója, a bolgár Ruzsa Ignatova ott van az FBI top 10-es körözési listáján, egyetlen nőként. Több ezer milliárd forintnak megfelelő dollárt csalt ki befektetőktől, majd eltűnt. Nagy csalások című sorozatunk első cikke.
A múzeum vádja szerint Peter Higgs közel tíz éven keresztül csinálta ezt főleg a raktárakban pihenő, nem katalogizált tárgyakkal. A férfi tagad.
Börtönbüntetésre ítélték az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) volt alkalmazottját, miután titkosított, bizalmas információkat próbált átadni egy általa orosznak vélt kémnek. Ez a kém egy FBI-ügynök volt.
Christopher Wray, az FBI igazgatója az amerikai Vanderbilt Egyetem által szervezett rendezvényen arról beszélt, hogy Kína akkora erőforrást fordít a hackertevékenységre, mint az összes nagy nemzet együttvéve.
Pedofil és gyermekek sérelmére elkövetett erőszakos bűncselekmények gyanúsítottjainak megfigyelésére szolgáló új módszerre derült fény amerikai bírósági dokumentumokból. A mobilos értesítésekben lévő adatok segítségével azonosíthatják a feltételezett bűnözőket. Kritikus hangok arra is figyelmeztetnek, hogy ezt más célokra is használhatják a kormányzatok.
Kereskedelmi halászok Alaszka partjainál találtak valamit, ami egy újabb kémballon lehet, ezért azt a partra viszik - mondta három, az ügyet ismerő forrás a CNN-nek.
Christopher Wray azt követően adta ki a figyelmeztetését, hogy több esetben is olyan előre telepített, szunnyadó állapotban lévő kártékony programokat találtak, amelyekkel a kínaiak elektromos és csatornahálózatok, olaj- és gázvezetékek, illetve távközlési rendszerek megbénítását tervezték.
A jelentése szerint az elnök és fia egy ukrán cégtől fogadtak el kenőpénzt, az ügyészség szerint azonban csak kitalálta a vádakat az FBI-nak jelentő Alexander Smirnov.
Családja szerint az elkövető bipoláris elmezavarban szenvedett.
Több fenyegető poszt a bírák személyes adatait is tartalmazta.
Nyolcévnyi fordulatos nyomozás után sikerült bíróság elé állítaniuk az amerikai hatóságoknak Charlie Adelsont, a per a napokban kezdődött és jelenleg is zajlik. A fogorvost azzal vádolják, hogy egy gyerekelhelyezési családi vita miatt megölette volt sógorát, egy egyetemi jogászprofesszort. Az ügyben már elítéltek három embert, köztük azt, aki ténylegesen meghúzta a ravaszt. Adelson megvádolását egy évekkel ezelőtti csel tette lehetővé: sikerült csőbe húzniuk őt és hangfelvételt készíteni egy beszélgetéséről. A rossz minőségű felvétel feljavítása évekbe telt.
Az Egyesült Államok legfőbb nyomozóhatósága és a Fehér Ház is úgy véli, a mesterséges intelligencia elhozta az új hidegháború korát. Az ő legnagyobb ellenlábasuk Kína lehet.
Pont kerülhet egy egész Amerikát felkavaró 2015-ös ügyre. Egy ötgyermekes nő eltűnt, az élettársa látta utoljára élve, aki készségesen segített ugyan a rendőröknek, de valami mégsem volt kerek a történetében. A férfi rendőrként dolgozó testvére is gyanúsan viselkedett, majd az eltűnt lány apját vadászat közben lőtte le valaki. A nőt sem élve, sem holtan nem találták sehol, és bizonyíték sem volt a testvérek ellen. Az FBI azonban éveken át nem adta fel.
A követőinek is értékesítené azt a pólót Mihail Matvejev orosz hacker, amelyre az FBI-os körözési fotója van nyomtatva – az orosz hacker a jelek szerint meglehetősen lazán kezeli a dolgot.
Susan Carter éppen egy csúnya gyermekelhelyezési vitában volt a volt párjával, még meg is fenyegette a férfit, hogy nem látja többé a lányát, majd az anya és a tízéves közös gyerek egyszer csak eltűnt. Az FBI emberrablás miatt kezdte keresni az anyát, felkerült a Most Wanted listára is, majd – két évtized után – nemrég bejelentették a nyomozók, hogy átkutattak egy házat, és találtak valamit, ami mindent megváltoztatott. Az ügyet bonyolítja, hogy aki sokat tudhatott az ügyről, az demens lett, a gondozója pedig szóba állt a sajtóval, majd pár napra rá meghalt.
Fiatal, jövőbeni döntéshozók befolyásolása volt a célja annak az orosz szervezetnek, amelynek vezetőjét az FBI kémkedéssel vádolja – legalábbis a vád szerint. Az ügy főszereplője, Natalia Burlovina egy évente megrendezett esemény miatt került az FBI látókörébe, mert az amerikaiak szerint a Meeting Russia nevű program mögött az orosz titkosszolgálat állt. A fiatal külföldi meghívottak között egy magyart is találtunk.
Hatalmas károkat okozó botnet-hálózatot számolt fel egy nemzetközi akció során az FBI, az érintett gépeket is sikerrel ártalmatlanították.
Az FBI szerint az elmúlt 24 órában 1580 bitcoint kezdett el mozgatni az észak-koreai hackercsoport, a Lazarus Group tagjai. Hamarosan pénzre válthatják a korábbi lopásokból származó kriptovalutát.
Egy amerikai fogorvos és felesége Zambiában volt szafarin, amikor a hazaútjuk előtti napon a nő egy puskalövéstől meghalt. A helyi rendőrség és az életbiztosítók is kivizsgálták az ügyet, és balesetként könyvelték el a történteket. A pár ismerősei viszont az FBI-nak jelezték, hogy valami nem stimmel. Az amerikai nyomozók végül öt év alatt rakták össze a sztorit, amelyben fontos szerepet kap egyebek mellett egy szerető, egy titokban készített fotó és egy bárban véletlenül meghallott mondat is. A férfit kedden ítélte életfogytiglanra a bíróság.