A Metának el kell adnia a világ legnépszerűbb gif-es platformját
A Meta hiába fizetett két éve 400 millió dollárt a Giphyért, most el kell adnia.
A Meta hiába fizetett két éve 400 millió dollárt a Giphyért, most el kell adnia.
Fél órán belül kétszer is profilképet cserélt Facebookon a közösségi oldal alapítója.
A szakértők szerint a Meta új virtuálisvalóság-szemüvege, a Quest Pro olyan kapukat nyithat meg a hirdetők számára, amilyenekről korábban nem is álmodhattak.
A Facebookon futott egy olyan hirdetés, amely a háború elején 12 országban szólította fel az embereket orosz katonák gyilkolására, ez csapta ki a biztosítékot az orosz hatóságoknál.
Arra már láttunk meglepően jó végeredményt, hogy egy leírt szöveg alapján képet hozott létre a mesterséges intelligencia. A fejlődés egy újabb lépcsőfokaként már videót is képes létrehozni szöveges instrukciók alapján.
Körülbelül egymillió Facebook-felhasználót értesített a Facebook anyavállalat, a Meta arról, hogy több száz iPhone-os és androidos alkalmazás lopta és lopja a facebookos felhasználóneveket és jelszavakat.
A facebookos hírfolyamunkban gyakran látni ajánlott posztokat, amiket a rendszerben lévő algoritmus állít össze – többek szerint nem mindig pontosan. A cég a jövőben nagyobb beleszólást enged majd ebbe.
Az eredetileg fesztiválfizetéssel foglalkozó magyar startup neve Metapay volt, a közösségi oldal pénzügyi szolgáltatását is majdnem pont így hívják.
A Meta új szolgáltatást jelentett be a WhatsApp üzenetküldőhöz, amellyel egyszerű megosztható linkkel lehet rávenni más felhasználókat is, hogy szálljanak be egy-egy csevegésbe.
A Meta szeretné leegyszerűsíteni a felhasználói fiókok közötti váltást: ezért a Fiókközponthoz a jövőben mindkét platform profiljait hozzárendelhetjük.
Egy texasi bíróság szerint a Facebookot is magában foglaló Meta szabadalomsértést követett el az élő videóközvetítésre vonatkozó technológia elkészítésével – az ugyanis más ötletén alapult.
A virtuális valóság segítségével a még ijesztőnek tűnő orvosi vizsgálatot is át lehet alakítani a gyerekek nyelvére – hangzott el az MI 2041, A jövőben történt podcast negyedik, VR-rel foglalkozó adásában. A szakértők rámutattak: a technológia óriási előnyöket rejt, de az igazi durranás csak 5-10 év múlva jöhet.
Maxima és August kistestvért kap.
Meglepően kevés gombnyomással tehet igen sokat azért, hogy nagyobb biztonságban legyenek adatai a Facebookon. Illetve annak érdekében is, hogy a Facebook maga ne tudjon meg önről csak azt, amibe valóban beleegyezik.
Privát üzenetek és más személyes információk tömkelege gyűlik nap mint nap minden Facebook-felhasználó fiókjába. Egyszerűen ellenőrizheti, hogy másnak is van-e bejárása az ön fiókjába.
Maró iróniával, de ezúttal a szokásosnál komolyabb hangvételben beszélgetnek a humoristák a közösségi média torzító hatásáról és társadalmi veszélyeiről. Ceglédi Zoltán listáján meglepő érvek is szerepelnek, mint például az elcsivavásodás és a villanyóra-effektus. A közösségi média tulajdonképpen Pegazus a köbön, állítják, s azt is megvizsgálják, hová vezet a lájkolgatás. Spoiler: sehová.