Létrejött a médiatanács: minden tagot a Fidesz jelölt
Öt taggal létrejött hétfőn a médiatanács, az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) jogutódja.
Öt taggal létrejött hétfőn a médiatanács, az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) jogutódja.
Húsz év óta először nincs ilyen személy. Schiffer, Mesterházy és Vona alkalmatlan. Esetleg Botka László, Gyurcsány Ferenc vagy Morvai Krisztina?
A politika bulvárosodásának egyik állomása, hogy szereplői mellett egyre gyakrabban tűnnek fel ismert személyiségek, celebek. Persze országonként változik ennek mikéntje: hazánkban a pártok melletti kampányolás jellemző - olvasható a Politka 2.0 blogon.
A választások eredménye alapján a Fidesz az obstrukció és az együttműködés között választhat Szegeden. A Fidesz szempontjából mindkét stratégia értelmesnek tűnhet, de a város szempontjából csak az együttműködés lehet eredményes. Kérdés persze, mit akar a pártközpont - olvasható a Best of Szeged blogon.
A jelenlegi politikai erőviszonyok annyira egyértelműek, hogy a közbeszédben a leggyakrabban a jövőre vonatkozó kérdések fogalmazódnak meg. Meddig tarthat a Fidesz óriási népszerűségi előnye? Felerősödhetnek-e a párton belüli ellentétek?
Nyíregyháza, Magyarország hetedik legnagyobb városa sokáig az MSZP fontos bázisa volt, aminek fő oka az volt, hogy a párthoz tartozó Csabai Lászlóné az ottani szavazók többségének megelégedésére irányította a szabolcsi megyeszékhelyet. Az MSZP ereje megtörhetetlennek tűnt, ám ez évre itt is lehanyatlott. De miért? - tette fel a kérdést Nagy Attila Tibor politikai elemző a blogján.
Kétharmados parlamenti többség, Budapest, az összes megye, az összes megyei jogú város (kivéve Szeged), a legtöbb közepes és nagyváros - a Fidesz mindent megnyert, amit demokratikus körülmények között egy párt megnyerhet - olvasható a Mandiner blogon.
Európai demokráciákban példa nélküli hatalomra tett szert a Fidesz, miután az önkormányzati választásokon is győzelmet aratott - fogalmazott az osztrák közszolgálati rádió (ORF) hétfői híradásában.
Az önkormányzati választásokon elsöprő sikert aratott a Fidesz-KDNP, de néhány agglomerációs településen, illetve Budapesthez közeli városban meglepetések érték a pártot, amikor a helyi erős emberekkel szemben próbálták a pártközpont jelöltjeit átpasszírozni.
A 226 tagú parlamenti Fidesz-frakció egyharmadát, 76 országgyűlési képviselőt választottak meg valamely település polgármesterévé a vasárnapi önkormányzati választáson - közölte Lázár János, miután a képviselőcsoport hétfői ülésén értékelték a helyhatósági választást. Hétfőtől él a Fidesz-frakcióban a "bennülési" rend.
A Fidesz az önkormányzati választásokon olyan arányban győzött, ami a nyugati világ versenyző többpártrendszerében egészen kivételes - értékelte az önkormányzati választások eredményét Tölgyessy Péter az MR1-Kossuth Rádiónak.
Botka László nyerte az önkormányzati választások talán legizgalmasabb csatáját. A rendkívül erős szegedi kampány után a két jelölt népszerűsége nagyjából egyezett a városban, mégis nagy meglepetést okozott Botka meggyőző szereplése. Különösen annak fényében volt meglepő a markáns előny, hogy a választás előtt egy nappal a helyi Jobbik polgármesterjelölt bejelentette, hogy visszalép a fideszes B. Nagy László javára.
Orbán Viktor tegnapi győzelmi beszédében kétmillió embert húsz évre utólagosan kizárt az országból - írja a Gulyásdemokrácia blog szerzője.
Egy önkormányzat problémáinak megoldásában nem feltétlenül használ az ellenzékiség manapság - tudtuk meg Szijjártó Pétertől a Fidesz-KDNP eredményváró rendezvényén. Rogán Antal azt mondta, kevés olyan MSZP-s polgármestert látott az elmúlt ciklusban, akivel jól tudna együttműködni a kormányzat. Semjén Zsolt szerint a balliberális tábor megosztott volt, sokan otthon maradtak, vagy a Fidesz-KDNP-re szavaztak.
A Fidesz a magyar politikát nyilvánvalóan nagyon érti, és valamit nagyon jól is csinál. Közben az MSZP felszámolta magát, az LMP és a Jobbik meg egyszerűen csak kipukkadt - olvasható a Véleményvezér blogon.
Vesztettek a Fidesz polgármester-jelöltjei Alcsútdobozon és Felcsúton is; e két településen töltötte gyermekéveit Orbán Viktor miniszterelnök - írja a Blikk.
Bármennyire furcsa ezt mondani egy 1990 után eddig nem látott, elsöprő győzelem esetén, de az önkormányzati választáson valójában papírforma eredmény született - írja Török Gábor politológus.
Nyolc év után újra polgári vezetése van Miskolcnak, és ez csak a miskolciak összefogásával jöhetett létre - mondta Kriza Ákos, Miskolc új polgármestere vasárnap esti sajtótájékoztatóján.
Elindultak a Fidesz választási "kampányzáró sétájának" résztvevői szombat délután, három óra után a budapesti Március 15. térről, a Petőfi-szobortól a Városháza elé.
A Jobbik szegedi polgármesterjelöltje visszalépett a jelöltségtől, és arra kéri a „nemzeti érzelmű szavazókat”, hogy voksukkal B. Nagy Lászlót, a Fidesz polgármesterjelöltjét támogassák október 3-án.