Kétszáz forintos honoráriumot kapott egy író a könyvhéten
48 eladott példány után Garaczi László kiposztolta az elszámolását.
48 eladott példány után Garaczi László kiposztolta az elszámolását.
A tudományos kutatási együttműködést és a házhoz jövő kultúrát tartja a járvány kedvező hozadékának a szerző, akinek Végre egy kis csönd című darabjából készül a Katona K:ortárs elnevezésű, streamelt színházi sorozatának első premierje.
A Végre egy kis csönd című előadást Máté Gábor rendezi, és online lesz látható. Készült hozzá egy trailer is.
Egy héten keresztül futott a hvg360-on a Karanténversek-sorozat hét kiváló költő műveivel. Garaczi László, Kiss Judit Ágnes, Nádasdy Ádám, Pajor Tamás, Parti Nagy Lajos, Peer Krisztián és Závada Péter strófáival még különzárva is kicsit együtt élhettük meg ezt a különleges helyzetet. Aki lemaradt róla, most pótolhatja, ebből a szemelvénygyűjteményből utat talál a művekhez.
A járvány okozta rendkívüli helyzet a lelkünkön is otthagyja a lenyomatát. A hvg360 felkért hét költőt, hogy verselje meg, mi járt a fejében az elmúlt hetekben, hogy éli meg a karantént, milyen változásokat lát magán és másokon, miként remél és fél, s úgy általában, mi a viszonya e különleges időben a világhoz. A sorozat verseit jegyző szerzők: Garaczi László, Kiss Judit Ágnes, Nádasdy Ádám, Pajor Tamás, Parti Nagy Lajos, Peer Krisztián, Závada Péter.
Nem először kreatív játékra hívta Facebook-követőit Garaczi László.
Gyakori komment volt az Apokalipszis most, de magasan vezetett a Tolvajtempó is.
Nem mindennapi, hogy egy város minden évben hivatalosan írót választ magának. Graz ezúttal ráadásul egy magyar írót kért fel a tisztségre, Garaczi Lászlót. Szerinte bár a Kádár-rendszerben sokkal többet olvastak az emberek, de az nem volt természetes, hogy azért teszik ezt, mert be vannak zárva egy országba, ahol csak a könyvtár van nyitva. Politikáról, irodalomról és a drogokról beszélgettünk az íróval.
Akár néhány fontos berúgás is bekerülhet egy ország kulturális archívumába. Fiatal és nem annyira fiatal írók, munka. Facebookon szerzett hírnév és késleltetett kielégülés, nagy színházi rendező és nagy kritikus szópárbaja, ezen kívül: rengeteg szó a betűkről Szigligeten. Helyszíni jelentés.
Százezer költő a változásért néven szerveződött az a mozgalom, melynek keretében szeptember 24-én szombaton a világ 95 országában több mint 650 helyszínén tartottak felolvasást. A Műcsarnokban is. Fotóriporterünk a helyszínen járt.
Garaczi László harmadik ún. lemur-regénye, az Arc és hátraarc a szerző katonaéveire fókuszál. A Rotary-díjra jelölt könyvben valóban minden ott van, ezúttal a dráma is, ugyanis az Arc és hátraarc a szerző „legkeményebb” munkája, állandó motívumai közé tartozik a megszégyenítés és a megalázás.