Hirosima a harmadik
A Sanfrecce Hirosima a brazil Douglas két góljának köszönhetően 2-1-re legyőzte a kínai Guangzhou Evergrande csapatát a Japánban zajló labdarúgó-klubvilágbajnokság vasárnapi bronzmérkőzésén, Jokohamában.
A Sanfrecce Hirosima a brazil Douglas két góljának köszönhetően 2-1-re legyőzte a kínai Guangzhou Evergrande csapatát a Japánban zajló labdarúgó-klubvilágbajnokság vasárnapi bronzmérkőzésén, Jokohamában.
Milyen szerepet játszottak a magyarok a hetven éve ledobott első atombomba kifejlesztésében? Néhány túlzó tévhitet el kell oszlatnunk, de kétségtelen, hogy komoly részt vállalt Wigner Jenő és Szilárd Leó a maghasadáson és láncreakción alapuló bomba fejlesztésének beindításában. Neumann János azonban a végén vált fontos szereplővé.
Megszólaltak a harangok Hirosimában csütörtökön helyi idő szerint reggel 8 óra 15 perckor – egy amerikai bombázó fedélzetéről 1945. augusztus 6-án ekkor dobtak atombombát a japán városra.
Földet érés után kicsúszott a leszállópályáról kedden Hirosimában az Asiana Airlines dél-koreai légitársaság repülőgépe. A balesetben 20-an megsérültek, de csak könnyebben – jelentette az NHK japán közszolgálati adó. A hirosimai repülőteret lezárták.
A friss adatok szerint harminchatra nőtt a hirosimai földcsuszamlás halottainak száma, hét ember eltűnt – közölte a japán média. A halottak között van egy két- és egy tizenegy éves kisfiú, illetve egy tűzoltó.
Véget ért az O.Z.O.R.A. Fesztivál, Kim Dzsong Un kenőanyag-gyárban, készülődés a Salzburgi Ünnepi Játékokra, idős házaspár gyönyörű búcsúja - képes válogatásunk a hét fontosabb eseményeiből
Megemlékezik a 68 évvel ezelőtti atombomba-támadásról a Magyar Békeszövetség és a Munkáspárt is.
Két hónapja, 2011. március 11-én az egész világot megrázta a Tohoku Kanto nevű földrengés és az azt követő, a Csendes-óceán felől érkező cunami híre, amely Japán északkeleti részén pusztított. A Fukusima tartományban található Fukusima Daicsi 1. atomerőmű komoly károkat szenvedett. Csernobil tragédiája után újabb atomkatasztrófa fenyeget, amely mély sebeket tép fel Honsú szigetének történelmében. A Műértő cikke.
Soha nem kérne bocsánatot tettéért a Hirosimára 1945-ben atombombát dobó Enola Gay navigátora, a gép legénységének utolsó élő tagja. Társának, az egykori pilótának a fia pedig a történelem újraírásának tekinti, hogy idén először – az atomtámadás 65. évfordulóján – az USA delegációja is részt vesz a Hirosimában tartandó megemlékezésen.