#Hobo és Bandája

A szocialista nevelés csődje – jön az új Hobo-darab
 

A szocialista nevelés csődje – jön az új Hobo-darab

Halj meg és nagy leszel! címmel november 5-én mutatja be zenés monodrámáját Hobo (Földes László) a Nemzeti Színházban Vidnyánszky Attila rendezésében. A szerző exhibicionista gyónásnak, egy ripacs imáinak nevezte az ország és az ő személyes történetének elmúlt 70 évéről szóló darabot.

hvg.hu hvg.hu


Így ünnepli Hobo a 70. szülinapját
 

Így ünnepli Hobo a 70. szülinapját

Hét estből álló programsorozat kezdődik októberben Földes László Hobo 70. születésnapja alkalmából a Nemzeti Színházban. Jön új album, új színdarab, lesz nagy szabadtéri koncert, megjelenik egy interjúkötet, nyit a Hobo-archívum.

hvg.hu hvg.hu

Hobo: Lehet, hogy ez az ő országuk, de az én hazám
 

Hobo: Lehet, hogy ez az ő országuk, de az én hazám

Közel 70 éves, tavaly óta a Nemzeti Színház tagja, máig azt vallja, hogy nem tartozik egyik politikai oldalhoz sem, és bár sok minden nem tetszik neki, nem foglakozik a kultúrharccal. Földes László Hobo inkább megszállottan dolgozik, nemrég mutatta be – Fekete Kovács Kornél zenéjére – az Ady verseiből összeállított estjét. Mire fordítja az NKA-tól elnyert 12 milliót? Miért nincs Hobo Blues Band-koncert a televízióban? Hogy került Jimi Hendrix az Ady-előadásba? Interjú.


Elhunyt a Hobo Blues Band volt gitárosa
 

Elhunyt a Hobo Blues Band volt gitárosa

Szomorú szívvel tudatjuk, hogy Kőrös József "Buksi", a Hobo Blues Band (HBB) alapító tagja ma hajnalban, 2013. szeptember 10-én tragikus hirtelenséggel elhunyt – olvasható Hobo honlapján.

hvg.hu hvg.hu

Hobo:
 

Hobo: "Az élősködést az egész életemre tervezték"

A szemtől szembe kiállás nem divat ebben az országban, miként a hülyeség is gyanútlan, mondja Hobo, aki még nézőként sem járt a Művészetek Palotájában. Kedd este, többek között Adyt, József Attilát, Faludyt és Viszockijt megidézve történelmi leckét mutat be, kis- és nagyfiúknak, meg persze hölgyeknek is.

ln ln