Már legalább 170 halottja van a kabuli reptéren elkövetett robbantásoknak
A merényleteket az ISIS afganisztáni csoportja vállalta magára.
A merényleteket az ISIS afganisztáni csoportja vállalta magára.
Az afgán állampolgárok szabadon kiutazhatnak, ha megvannak a megfelelő irataik, állítja a tálibok szóvivője.
Madártávlatból lehet követni Afganisztán fővárosát és a kabuli reptérről induló, illetve az oda érkező repülőket.
Az elnök szerint egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy a merényletek végrehajtásában a tálibok és az Iszlám Állam összejátszottak volna.
Az amerikai hadvezetés újabb merényletekre számít.
Négy amerikai tengerészgyalogos is életét vesztette a Wall Street Journal szerint, az AP már 12-ről ír.
Több nyugati ország már korábban terrorveszélyre figyelmeztetett, amerikai források szerint öngyilkos merénylet történhetett, a Pentagon megerősítette, hogy amerikaiak is vannak az áldozatok között.
Azonnal hagyja el mindenki a kabuli repülőtér környékét – kérte a brit, az amerikai és az ausztrál kormány is.
Vannak, akik derékig vízben állva várják, hogy elvigye őket egy gép. Németország több repülővel segítené az evakuálást.
A tálibok szóvivője arról beszélt, hogy nem támogatják a külföldi állampolgárok kimenekítésére szabott határidő meghosszabbítását.
Az afgán nők középkorú generációja még emlékszik, hogyan szorították ki őket az iskolákból, az 1990-es évek végén, amikor a tálibok átvették a hatalmat. Most attól tartanak, ez megismétlődik. Van, aki már félelmében el is égette diplomáját.
Megjósolhatatlan a helyzet a kabuli reptérnél az ausztrál miniszterelnök szerint. Ausztrália kedd reggelre 650 embert menekített ki.
A Pentagon szóvivője hétfőn számolt be arról, hány embert evakuáltak az ázsiai országból. Csak az előző 24 órában 16 ezer embert szállítottak el. 1300-an egyenesen Washingtonban landoltak.
Több ezren próbálnak repülőgépen menekülni Kabulból, a repülőtéren a brit védelmi minisztérium szerint vasárnap ismét kiújult az erőszak.
A tálib és dzsihadista vezetők, politikusok azért gyűlnek össze az afgán fővárosiban, hogy a kormány létrehozásáról tárgyaljanak.
Az evakuálás az afgán fővárosból továbbra sem zökkenőmentes.
A korábban tolmácsként dolgozó kabuli, 20 éves M. azt állítja, az afgán fővárosban élők folyamatos veszélyben vannak a tálibok miatt és a börtönök megnyitása után a kiszabadult bűnözői csoportok miatt is. A lakosság először még örült, hogy a korábbi korrupt rendszer megdől, de ma már senki nem optimista. Villáminterjú.