Az amerikai külügyminiszter látogatása közben felzúgtak a légvédelmi szirénák Tel-Avivban
Libanonból érkező rakétákat lőtt le az izraeli légierő.
Libanonból érkező rakétákat lőtt le az izraeli légierő.
A szervezet képviselője azzal fenyegette az izraeli miniszterelnököt: lesz még lehetőség arra, hogy eltalálják.
Tel-Avivban is megszólaltak a légvédelmi szirénák, az amerikai külügyminiszter azonban gond nélkül megérkezett Izraelbe. Közben Iránnak kémkedő hálózat tagjait tartóztatták le.
Az izraeliek közlése szerint a Hezbollah pénzügyi szárnyát célozták a légicsapások.
Hiába van tízezer békefenntartó a dél-libanoni demilitarizált övezetben, nagyon keveset tudnak csak tenni azért, hogy a harcok megszűnjenek. Izraelnek ráadásul jelenleg inkább útjában van a UNIFIL, miközben a helyzet tovább mérgesedik.
Az izraeli miniszterelnök és felesége nem tartózkodott a rezidencián a támadáskor.
Libanon ügyvivő miniszterelnöke, Najib Mikati behívta Teherán küldöttét, miután egy magas rangú iráni tisztviselő arról beszélt, Irán segítene az Izrael és a Hezbollah terrorszervezet közti békekötés előmozdításában.
Bejártuk a hezbollahos vidéket, a front környékét és Bejrút lebombázott negyedeit, hogy lássuk: nagy közel-keleti háborúra számíthatunk-e. Kiderült, hogy a Hezbollah, és Irán is egyre népszerűtlenebb Libanonban, de egy ilyen konfliktusban sokan még a kritikusok közül is pártjukat fogják. Izrael és a Hezbollah háborúja egészen más, mint amit itthonról gondolunk. Földes András helyszíni riportja.
Bejrút belvárosa olyan, mintha Budapesten a hatodik vagy a hetedik kerületben járnánk. Zsúfolt. Úgyhogy ha ide üt be egy dróntámadás, akkor a célpont mellett jó eséllyel likvidál csomó más embert is. Kollégánk azonban kimerészkedett a fővárosból, eljutott délre, a háborús övezet környékére is. A szinte üres városok lakói pedig nem mindig fogadják örömmel az európai látogatót.
Az izraeli hadsereg szerint a Hezbollah 45 harcosával végeztek az elmúlt egy napban.
A támadásban egy libanoni polgármester is életét vesztette.
A francia elnök figyelmeztette az izraeli kormányfőt, hogy tartsa tiszteletben az ENSZ döntéseit.
A légitársaság a rendkívüli körülmények miatt döntött így. Elnézést kérnek, visszatérítést kínálnak az érintett utasoknak.
Kedden az USA szót emelt Bejrút bombázása ellen, szerda reggel Izrael újabb légicsapásokat hajtott végre.
A katonák az ENSZ-mandátum szerint folytatják feladataik ellátását.
A binjaminai katonai táborban éppen vacsorához készülődtek a katonák, amikor a Hezbollah drónjai lecsaptak. A katonák közül négyen meghaltak, és közel hetvenen megsebesültek.
A libanoni miniszterelnök közben reagált Benjamin Netanjahu felszólítására, amit a békefenntartóknak intézett.