Betörték az MSZP-iroda ablakát Zalaegerszegen
Az MSZP a romokat eltakarítja, a betört ablakot helyreállítja, a kárt pedig viseli - illetve feljelentést tett a rendőrségen.
Az MSZP a romokat eltakarítja, a betört ablakot helyreállítja, a kárt pedig viseli - illetve feljelentést tett a rendőrségen.
A Mesterházy Attila pártelnök, Lamperth Mónika és Bárándy Gergely által jegyzett indítvány kimondaná, hogy az új alkotmány csak akkor lépne hatályba, ha azt két egymást követő Országgyűlés kétharmados többséggel, változatlan tartalommal elfogadja.
Vona Gáborra is reagált Mesterházy Attila, nemcsak Orbán Viktor beszédére a parlamentben, a hétfő délutáni napirend előtti vitában.
Aláírásgyűjtést indít az MSZP: a petíció arra szólítja fel a kormányt, hogy tartsa be az alkotmány rendelkezéseit, adja vissza a dolgozó emberek nyugdíjra félretett pénzét, hozza létre a devizahiteleseket segítő nemzeti eszközkezelőt és vezesse be a magáncsőd intézményét, vonja vissza az igazságtalan adórendszert és ne a kiskeresetűekkel fizettesse meg a magas jövedelemmel rendelkezők adójának csökkentését, szüntesse meg az indoklás nélküli elbocsátásokat, illetve állítsa helyre az Alkotmánybíróság eredeti hatáskörét.
Törvényjavaslatot nyújt be az MSZP, azt kezdeményezve, hogy az új alkotmány koncepciójának elfogadásához négyötödös parlamenti többség legyen szükséges, az alaptörvény pedig csak akkor léphessen hatályba, ha azt két egymást követő Országgyűlés hagyja jóvá kétharmados többséggel - jelentette be Mesterházy Attila pártelnök, frakcióvezető a szocialista képviselőcsoport vasárnapi ülése után.
A megszorítások és a 250 milliárd forintos stabilitási tartalék létrehozásával összefüggő költségvetési zárolások hatását vizsgáló munkacsoportot hoz létre Kiss Péter volt kancelláriaminiszter vezetésével az MSZP - ismertette Mesterházy Attila pártelnök, frakcióvezető a szocialista képviselőcsoport vasárnapi döntését sajtótájékoztatón.
Mesterházy Attila nem lát változást a Fidesz szándékaiban, ezért úgy ítéli meg, hogy a szocialistáknak sem kell változtatniuk álláspontjukon és visszatérniük az alkotmányozás parlamenti folyamatába. Az MSZP elnöke a honlapján vasárnap megjelent írásában úgy fogalmaz: az MSZP nem lesz dísz "Orbán Viktor alkotmányozó bocskaiján".
Magyarország, a közép és a szemmérték címmel közölt írást a svájci konzervatív Neue Zürcher Zeitung (NZZ) nemzetközi kiadása szombaton.
Az MSZP üdvözöli, és egyben történelmi pillanatnak tekinti az Egyiptomban éjszaka történt változást, amely álláspontja szerint az első, de határozott és óriási lépés a demokrácia irányába.
Joggal lehet kérni majd az Alkotmánybíróságtól a jelenlegi abortusztörvény megsemmisítését, ha a Fidesz és a KDNP által benyújtott alkotmánykoncepció érvényesül - állítótta pénteken Lenvdai Ildikó, MSZP-s parlamenti képviselő.
Az államfő az alkotmányozás folyamatában való részvételre bíztatta pénteken a parlamenti pártokat. Mint az egyeztetések után Schmitt Pál az MTI-nek elmondta, a pártok alkotmánykoncepcióinak mindegyike tartalmaz fontos és értékes elemeket.
Lázár Jánosnak vissza kéne fizetnie a luxusautója bérleti díját - mondta pénteken az MSZP szóvivője. Török Zsolt szerint míg fideszes politikusok "luxusban dőzsölnek", az emberek osztályrésze a megszorítás és az elszegényedés.
A 120 millió forintos hűtlen kezelés ügyében indult vagyonfelderítés csak azokra a tárgyakra terjedhet ki, amelyek a rendőrségi vádindítványban szereplő gyanúsítottak nevén vannak.
Az elvek között szerepel, hogy az alaptörvény nem az éppen hatalmon lévők, hanem a magyar polgárok többségi támogatását kell bírnia - írja a Népszabadság.
A választások óta a leggyengébb eredményt hozta a Fidesz - ismerteti a Szonda Ipsos február elején végzett közvélemény-kutatását a pénteki Népszabadság.
Az szocialisták fővárosi kerületi elnökei azt kérik Tarlós István főpolgármestertől, hogy hajtsa végre a budapesti egészségügyi integrációt. Úgy vélik, ez az első lépés ahhoz, hogy gazdaságos, magas minőségű szolgáltatásokat kapjanak a fővárosi betegek.
Az MSZP közleményben szólította fel a kormányt, hogy haladéktalanul hozza nyilvánosságra az Európai Bizottságnak elküldött módosított médiatörvény-tervezetet.
Az MSZP csütörtök esti közleményében azt írja: méltatlan az alkotmány-előkészítő eljárás, tiltakoznak az ellen, hogy a tervek szerint a kodifikált alkotmányszöveget az Országgyűlésnek egy, kormánypárti politikusokból álló, három tagú bizottság terjeszti majd be.
Az MSZP az elmúlt hónapokban a költségvetés, illetve az adópolitika és a szociális támogatások területén is több törvényjavaslatot kezdeményezett a nehéz helyzetbe került társadalmi csoportok megsegítése érdekében, ám azokat "a kormánytöbbség kivétel nélkül lesöpörte az Országgyűlés napirendjéről".
Az MSZP felszólítja Selmeczi Gabriellát, hogy vonja vissza a hétfőn benyújtott képviselői indítványát és a magán-nyugdíjpénztári vagyon kezelésének és átadás-átvételének ellenőrzését bízzák a PSZÁF-ra – jelentette ki szerdai, budapesti sajtótájékoztatóján Kormos Kata, az ellenzéki párt szóvivője.