Magyar Nemzet: az MSZP „sorsdöntő napja” lehet február 26-a?
A Magyar Nemzet információ szerint eldől, hogy Gyurcsány Ferenc visszaszerezheti-e befolyását az MSZP-ben vagy kénytelen lesz új pártot alapítani.
A Magyar Nemzet információ szerint eldől, hogy Gyurcsány Ferenc visszaszerezheti-e befolyását az MSZP-ben vagy kénytelen lesz új pártot alapítani.
A szavazati jog nem függhet a lakóhelytől, vagy attól, hogy valaki melyik államban adózik, állítja a hvg.hu-nak adott interjúban Semjén Zsolt, a KDNP elnöke. „Érdekesnek” tartja a gyerekek után járó választójog megadását, ellenzi a „magzati korukat élő honfitársak halálra ítélését”, de nem szorgalmaz abortusztilalmat, tudván, hogy azt a társadalom nem fogadná el.
Az MSZP arra szólítja fel a kormányt, hogy haladéktalanul álljon elő a konkrét gazdaságpolitikai elképzeléseivel, hogy legalább a türelmét vesztett piacok intervenció ne sújtsák az ország lakosságát – írta csütörtöki eljuttatott közleményében Katona Tamás, az MSZP elnökségi tagja.
A Népszabadság írása szerint az MSZP-s szisztéma arányos eredményt hozna, a kormánypárti javaslat pedig a Fidesznek kedvezne a legkevésbé.
Az MSZP kezdeményezi, hogy a parlamenti pártok és a szakmai szervezetek bevonásával készítsék elő még tavasszal a médiatörvény teljes átvizsgálását és olyan módosítását, amely minden európai civilizált normának, a sajtó szabadságának és függetlenségének is megfelel - közölte Mandur László csütörtökön.
Lendvai Ildikó MSZP-s politikus szerdai közleményében az áll: újságírók azzal a hírrel kerestek meg, hogy egy bírósági tárgyaláson felmerült a neve, mint akit a volánnál ülve gyorshajtáson értek tetten, de ügyét "elsikálták".
A szocialista párt elnöke az elvesztegetett lehetőségek, valamint a demokrácia és a jogállamiság lebontásának időszakaként értékelte a kormányváltás óta eltelt hónapokat, amelyeket szerinte rögtönzés, kapkodás és számos kaotikus döntés jellemzett.
Az MSZP véleménye szerint nagyon sokan vannak már a Fidesz-KDNP soraiban, akik az elmúlt hetekben, hónapokban hiteltelenné, méltatlanná váltak arra, hogy a magyar embereket az Országgyűlésben képviseljék – jelentette ki szerdai, budapesti sajtótájékoztatóján a párt szóvivője.
Az MSZP közjogi kabinetjének vezetője az Alkotmánybíróság keddi határozata nyomán felszólítja a kormányt, hogy a továbbiakban függessze fel az indoklás nélküli kirúgásokat.
A szocialistáknak nem velem kellene foglalkozniuk, hanem elgondolkodniuk, miért vesztettek három év alatt másfél millió szavazatot - fejtette ki Szili Katalin, volt szocialista Házelnök, jelenleg független parlamenti képviselő és a Szociális Unió elnöke a hvg.hu-nak adott interjúban. Megerősítette, aktívan bekapcsolódik az alkotmányozási folyamatba, amelyben „minden politikai erőnek képviseltetnie kell magát”.
A szocialisták, a liberálisok, a zöldek és az Egységes Európai Baloldal közös határozattervezetet kívánnak elfogadtatni az Európai Parlamenttel a magyar médiatörvényről. Kifogásaik között szerepelhet, hogy a magyar jogszabály aláássa a média pluralizmusát és eltörli a közszolgálati média politikai és pénzügyi függetlenségét, a Médiahatóság és a Médiatanács homogén politikai összetételével „átható és központosított kormányzati és politikai ellenőrzést gyakorol minden médián”, és szembemegy az EBESZ alapvető szólásszabadsággal kapcsolatos elveivel.
A volt kancelláriaminiszter szerint a miniszterelnök hétfőn a parlamentben megpróbálta egy hónappal elodázni, hogy "brutális megszorításokat" jelentsen be.
A honlapnak nem az a célja, hogy bárkit meggyőzzön a politikus ártatlanságáról, hanem hogy sokakat meggyőzzön Hagyó Miklós fogvatartásának elfogadhatatlanságáról.
A szocialisták szóvivője szerint a kormánypártok valójában nem kíváncsiak az állampolgárok véleményére.
Lázár János szerint "egy demokratikus politikai erő nem teheti azt meg, hogy cserbenhagyva a saját választóit, az országot, elegánsan kivonul a parlamentből, és az alkotmányozástól távol tartja magát, ha van mondandója" azzal kapcsolatban.
Kökény Mihály szerint az egészségpolitikát a fővárosban is bizonytalanság, kiszámíthatatlanság, zavar jellemzi. Az MSZP egészségpolitikai tanácsadó testületének elnöke kedden, budapesti sajtótájékoztatón azt mondta: itt az idő arra, hogy a Fidesz világos elképzelésekkel álljon elő, mert ennek az állapotnak a szolgáltatások romlása, a betegek elbizonytalanítása lesz a következménye.
A debreceni önkormányzat "fekete évének" nevezte 2011-et Zsiros Zsolt helyi szocialista frakcióvezető, megyei pártelnök úgy fogalmazott: a központi normatíva csökkenése és az infláció hatása miatt csaknem egymilliárd forinttal kevesebb pénzből gazdálkodhat az idén a város.
Bárándy Gergely (MSZP) üdvözli, hogy Salamon László, az alkotmány-előkészítő eseti bizottság kereszténydemokrata elnöke az új alaptörvény elveiről szóló határozati javaslat expozéjában "elismerte, amit a szocialisták régóta hangsúlyoznak, hogy nincs alkotmányozási kényszer".
A harmadik Orbán-beszédből sem kaptunk semmi konkrétumot a jövőre vonatkozó tervekkel kapcsolatosan, ugyanakkor egy újrahangszerelt évértékelőt és szokatlanul parázs vitát láthattak mindazok, akik követték a hétfői parlamenti ülés történéseit - olvasható a Politika 2.0 blogon.
Az MSZP és az LMP frakció tagjai kivonultak az ülésteremből, amikor a parlamentben kedd délelőtt megkezdődött az új alkotmány szabályozási elveiről szóló határozati javaslat tárgyalása. A Fidesz szerint ez "műbalhé".