Tényleg meglépte a kormány: májustól az se baj, ha nincs gyógyszerész a kis patikákban
Májustól elég lesz, ha telefonon adnak tanácsot.
Májustól elég lesz, ha telefonon adnak tanácsot.
Az elmúlt időszakban az ügyeleti ellátás miatt két törvényszéki ítélet is született.
A MOK úgy tudja, van olyan megye, ahol összesen két háziorvos vállalta az ügyeletben való részvételt.
A MOK-elnök a hvg360-nak adott interjújáról és annak visszhangjáról is beszélt.
Fokozatosan vonul ki az állam az egészségügy területéről, és közben a kormányzati lépésekből kirajzolódik, hogy az ellátásban a magánellátóknak nemcsak kiegészítő, hanem nagyon is fontos szerepük lesz – mondta a hvg360-nak adott interjúban Álmos Péter, a Magyar Orvosi Kamara elnöke. Egyetért Orbán Viktorral abban, hogy az egészségügyi rendszer katyvasz, a kormány irányai viszont nem egyértelműek. Az ellátás színvonala sokat romlott az elmúlt 5-10 évben, és miközben próbálják ezért a dolgozókra tolni a felelősséget, a valódi ok a pénzhiány.
Az Ab szerint a kamara sem tudta alkotmányjogi érvekkel alátámasztani, hogy miért tekinti alkotmánysértésnek a kötelező tagság eltörlését.
Kincses Gyula nyugdíjba vonulásával eddigi alelnöke veszi át a stafétát a MOK élén.
Álmos Péter szerint a MOK-nak „nem egy háttérben meghúzódó, besimuló szervezetnek kell lennie", de „nem is a konfrontáció a cél”.
Bár sok támadást kaptak a kormányzattól, ez nem jelenti azt, hogy innentől kezdve nulla szakmai együttműködés van a kamara és a kormány között - mondta a Népszavának Kincses Gyula leköszönő elnök.
Tovább kell vinni az elmúlt évek eredményeit, a kötelező kamarai tagság eltörlése pedig “mélyrehatóbb és felgyorsított változásokat követel” az újraindulását nem tervező MOK-elnök szerint.
Nem indul újra a jelenlegi pozíciójáért a MOK-elnök, helyette a nyugdíjas életet választja.
A méltóságteljes halálért küzdő alkotmányjogász beszélt arról, milyen kérdéseket küldött a strasbourgi bíróság az ügyében, és elmagyarázta, miért nem az Alkotmánybírósághoz fordult először.
Álmos Péter szerint Karsai Dániel ügyvéd méltóságos halálért küzdő kérelmére adott kormányreakció csak elméleti lehetőségeket vázol fel, aki írta, az nincs tisztában azzal, milyen állapotok uralkodnak.
Az esetről Takács Péter egészségügyi államtitkár beszélt egy konferencián, ezzel a példával indokolta, hogy fel kell számolni az orvosok körbefoglalkoztatását. A Magyar Orvosi Kamara szerint a betegellátást veszélyezteti, ha az orvosok nem dolgozhatnának több helyen.
A Magyar Orvosi Kamara háziorvosi csoportjának vezetője abban bízik, hogy precedens értékű lesz az ítélet.
Addig nem lesz a kamara tagja, míg nem lát a vezetésben egy tiszta, transzparens változást - jelentette ki a hvg.hu-nak. A MOK visszautasítja a vádakat, és személyes sértettséget emleget.
Jelenleg a közfinanszírozott vizsgálatok egyharmada történik magánellátónál.