Ugyanúgy áll a Mi Hazánk és a Kutyapárt, utóbbi mégis rosszabbul szerepelhet a választáson
A Republikon Intézet kielemezte, milyen a Mi Hazánk és a Kutyapárt szavazóbázisa, és mire számíthat a két párt jövőre.
A Republikon Intézet kielemezte, milyen a Mi Hazánk és a Kutyapárt szavazóbázisa, és mire számíthat a két párt jövőre.
Toroczkai Lászlóék a szivárványszínű / zöld-fehér padvitába egy piros-fehér-zöld festéssel szálltak be, és rögtön nemzeti jelkép megsértése miatti feljelentéssel fenyegettek meg mindenkit, aki lemázolná a művüket. Jogilag értelmezhetetlen politikai kommunikációs akció, vagy valóban ennyire védettek a nemzeti színek? Egyáltalán: volt már Magyarországon komoly ügy nemzeti jelkép megsértése miatt?
Az alpolgármester szerint ellentmond a Fidesz „békepárti” retorikájának, hogy nem engednek teret elnevezni egy emberéleteket mentő háborús hősről.
Novák a parlamentben arról beszélt, hogy a Facebook a párt több programpontját sem engedi említeni.
Elvitelre - a podcast, amelyben az adott hét legjobb HVG hetilapos és hvg360-as anyagaiból válogatunk – csak indítsa el a háttérben és hallgassa meg szerzőink legjobb írásait! Ezen a héten visszatér Budaházy, távozik a honvédelmi vezérkar és bajnokot avatnak Dunaszerdahelyen, vagy nem.
Politikai gesztus vagy egy ügyészségi „baki” revíziója? Államfői kegyelem még nem váltott ki olyan heves indulatokat, mint a terrorizmusváddal elítélt Budaházy Györgynek Novák Katalin által kiállított menlevél.
Azzal, hogy Budaházy György kegyelmet kapott, a hosszú éveken át róla kialakult kép egy csapásra megváltozott: már nem ő a vesztes, aki börtönben tölti el azt az időt, amit egykori barátai politikai karrier építésére használnak. Most győztest csinált belőle a Fidesz. Visszatérésével azonban hosszabb távon éppen azoknak a politikus barátainak okozhat fejfájást, akik már nem az öntörvényűségre, hanem a professzionális politizálásra építik a Mi Hazánkat.
A listát szélsőséges ukrán nacionalisták vezetik, rajta van többek között Bayer Zsolt, Szijjártó Péter, és Orbán Viktor is.
Novák Előd szerint a felvonulás „ebben a formájában" szembe menne „az úgynevezett gyermekvédelmi törvénnyel".
A Fidesz radikális szárnya, vagy egy terjeszkedő, önálló jobboldali szereplő? A Mi Hazánk egyéves parlamenti pályafutása még nem ad egyértelmű választ a felmerülő kérdésekre.
Mitől erősödik újra a Fidesz egy ilyen tél után? Milyen üvegplafonja van a DK-nak, a Momentumnak és a Mi Hazánknak? Meddig maradnak életben a kispártok? És le lehet-e nyomni a Huxitot a torkunkon? Közéleti podcastunk videós különkiadásában Hann Endrét, a Medián ügyvezető igazgatóját kérdeztük, kereken egy évvel a választások után.
Mindeközben a Fidesz továbbra is toronymagasan vezet és a DK a legerősebb ellenzéki párt.
Horn Gyula nevét nem viselheti közterület Budapesten, a fővárosi önkormányzatnak pedig be kell tartania a vonatkozó törvényt, írja szerzőnk, aki véleménycikkében az ügy összes részletét és árnyalatát körbejárja, illetve megmutatja.
Oroján Sándor egyszerrre nyert és veszített: Lázár János eldöntötte az egri elkerülő út ügyét és az általa támogatott koncepció mellett döntött, viszont neki távoznia kellett a frakció éléről.
Halmazati büntetést kér Novák Elődre, a Mi Hazánk alelnökére és országgyűlési képviselőjére az ügyészség. Ha elmarasztalják Novákot, akkor akár a mandátumától is meg kell válnia.
Orbán Viktor Kiskőrösön, Petőfi Sándor szülőházánál emlékezett meg a szabadságharcról, rendhagyó történelemórája hevében pedig felfedezte, hogy minden magyarban van egy kis Petőfi, és fordítva. Helyette a Nemzeti Múzeum lépcsőjét idén Csák János képviselte a kormányt. Az ellenzék ezúttal nem igyekezett azt mutatni, mennyire egységesek, hanem külön rendezvényeket tartottak. Így részükről a nap attrakciója az volt, hogy Gyurcsány Ferenc és Dobrev Klára közösen lépett színpadra, amire rég nem volt példa. A civileket mindez kevésbé mozgatta meg, ők inkább olyan fontos dolgok ügyét hozták elő, mint az oktatás vagy az egészségügy, hozzájuk pedig Karácsony Gergely is csatlakozott. Kövesse az eseményeket a hvg.hu percről percre tudósításával.
Helyi népszavazás lehet Egerben a várost elkerülő útról, ha a civileknek és pártoknak sikerül legalább kilencezer aláírást összegyűjtenie. Viszont a helyiek beszámolója szerint durvul a kampány: valakik – magukat közvélemény-kutatónak kiadva – hívogatják az embereket és próbálják őket arról meggyőzni, hogy nem kell elmenniük szavazni, holott a népszavazás még el sem kezdődött.
A fideszes médiabirodalom egykori kultúrharcosa mosta Mi Hazánk-közeli Magyar Jelennek mesélt többek között arról, hogy még az ő egyik cikkét is letiltotta a rendszer.