Sanyargatással vádolja Magyarországot az NBH volt főosztályvezetője
Az előzetes letartóztatásban lévő Gyarmati György, az NBH volt főosztályvezetője sanyargatással vádolja Magyarországot az Emberi Jogok Európai Bíróságán – írta a Népszabadság.
Az előzetes letartóztatásban lévő Gyarmati György, az NBH volt főosztályvezetője sanyargatással vádolja Magyarországot az Emberi Jogok Európai Bíróságán – írta a Népszabadság.
A jövő héten hivatali visszaélés miatt állhat bíróság elé Laborc Sándor, a polgári elhárítás egykori főigazgatója – írta a Magyar Nemzet. Laborc az ügyészség szerint jogtalanul gyűjtött és tárolt adatokat Orbán Viktorról és Kövér Lászlóról. A büntetőeljárás Laborc hivatali utódjának, Balajti Lászlónak a feljelentése nyomán indult - tette hozzá a lap.
Alaptalannak nevezte a volt titokminiszter a Budapesti Katonai Ügyészség által ellene felhozott vádakat.
A Fővárosi Főügyészség megállapította, hogy a Budapesti Nyomozó Ügyészség megalapozottan utasította el a feljelentést, mert az abban feltételezett törvénysértések nem valósultak meg - írja a Magyar Nemzet.
A Heti Válasz információi szerint külön orosz különítmény érkezett Magyarországra a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) tisztikarának átvilágítására.
Szilvásy György volt titokminiszter szerint figyelemelterelésre szolgálhat a Heti Válasz és a Magyar Nemzet cikke, és semmi sem igaz abból, hogy az előző ciklusban a titkosszolgálatok törvénysértő módon adatokat gyűjtöttek Orbán Viktorról és Kövér Lászlóról - írja a pénteki Népszava.
Molnár Lajos, Galambos Lajosnak, a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) volt főigazgatójának ügyvédje az MTI érdeklődésére szerdán cáfolta a Hír Tv információját, hogy védencét azért gyanúsították meg vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett vesztegetéssel, mert a lakásában tartott házkutatás során meg akarta vesztegetni az egyik nyomozót. A védő határozottan kijelentette: ez nem igaz.
Előzetes letartóztatásba helyezték Gyarmati Györgyöt, az NBH egykori főosztályvezetőjét, miután többekkel együtt vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett vesztegetéssel gyanúsították meg.
Rács mögé került a Nemzetbiztonsági Hivatal egykori jogásza is – tudta meg a Magyar Nemzet. A lap szerint Simon Ibolyát múlt pénteken vették őrizetbe, amikor Gyarmati Györgyöt, az NBH volt osztályvezetőjét, valamint Galambos Lajost, az NBH egykori főigazgatóját meggyanúsították.
Legkésőbb holnap estig eldől, előzetes letartóztatásba helyezik-e Gyarmati Györgyöt, a Nemzetbiztonsági Hivatal egykori főosztályvezetőjét – írja a Magyar Nemzet. A férfit vesztegetéssel gyanúsította meg a katonai ügyészség Galambos Lajossal, a hivatal volt főigazgatójával és az elhárítás volt jogászával együtt.
A kémkedéssel vádolt Galambos Lajos ügyvédje hétfő reggel látogatta meg védencét. Galabos továbbra is állítja, nem követett el bűncselekményt. Az ügyvéd tisztázó meghallgatást vár.
Megváltoztatta a táblabíróság a házi őrizetről szóló korábbi döntést az NBH egykori vezetője ellen.
Vadai Ágnes úgy követeli a volt titkosszolgálati vezetők ügyében rendelkezésre álló dokumentumok minősítésének feloldását, hogy azokat valójában az MSZP-kormány időszakában titkosították a nemzetbiztonsági szakszolgálatok - véli a Fidesz.
Szadai nyaralójából a Budapesti Katonai Ügyészségre szállítják Galambos Lajost, a Nemzetbiztonsági Hivatal kémkedéssel gyanúsított volt főigazgatóját - írja a Magyar Hírlap.
Vadai Ágnes, a parlament nemzetbiztonsági bizottságának szocialista elnöke hétfőn közölte, hogy kezdeményezi a titkosítás feloldását. Ettől viszont óva int a Fidesz frakcióvezetője.
A Magyar Nemzet és a Hír Tv szerint az államellenes bűncselekmények miatt folytatott nyomozás negyedik gyanúsítottja vélhetőleg egy biztonsági cég társtulajdonosa, P. László, akinek az édesanyja és üzlettársa is orosz származású. A férfi – a cégnyilvántartás adatai alapján – az a Püski László lehet, aki az Eclipse-botrányba belekeveredett egyik cég, a Zömök Kft. fő tulajdonosa.
A sajtóban felmerülő ügyek nincsenek köszönő viszonyban sem a gyanúsítás valós tárgyával - véli Zamecsnik Péter ügyvéd, aki szerint további gyanúsítások lehetnek a volt titkosszolgák ügyében.
A Magyar Nemzetnek Boross Péter volt kormányfő azt mondta: egy olyan súlyú ügyben, amelyben a volt titokminiszter mellett a polgári elhárítás korábbi vezetőit is a hazájuk elleni kémkedéssel gyanúsítják, a kezdetektől nélkülözhetetlen a kormányzati felügyelet, és amíg az ügyészség független a kabinettől, addig nem tudja elejét venni, hogy az ország ilyen helyzetbe kerüljön.
Gyurcsány Ferenc a Facebookon három lehetőséget vázol fel a volt NBH-s vezetők ügyével kapcsolatban és kijelenti: Szilvásy György és Laborc Sándor nem kém.
Magyarországon újra a múlt század negyvenes-ötvenes éveinek légköre érzékelhető - egyebek mellett ezt tartalmazza a Magyar Demokratikus Charta nyilatkozata.